Scarlett 2

ISBN: 978-80-249-1192-2

Ikar (2009) 978-80-249-1192-2 431
Ikar (2000)
Naše vojsko (1992)

Když se Scarlett při výletě na plachetnici málem utopí a skončí s Rhettem ve vášnivém objetí, je si jistá, že vyhrála. Manžel ji však znovu opustí a Scarlett se rozhodne odjet do Savannah, kde se seznámí se svými dosud neznámými příbuznými. A tam ji zasáhne poslední rána - Rhett jí nabízí rozvod jako tečku za jejich vztahem. Tehdy Scarlett poprvé přizná sama sobě porážku a rozhodne se všechno ukončit a začít znovu - už proto, aby nemusela čelit hanbě z rozvodu, když nosí po srdcem Rhettovo dítě... Nový domov nachází v Irsku, rodné zemi svého otce Geralda O Hary, ale stejně jako v Atlantě, i tady se dostává do konfliktů se společností svých předků. A přestože se jí podaří zde usadit, stále palčivě pociťuje, že jí něco chybí. Ten pocit je tím horší, že se čas od času v jejím životě mihne Rhett Butler, připomene jí dávno minulou dobu a zjitří rány, které se dosud nezhojily. Ve chvíli, kdy se Scarlett ocitá na osudové životní křižovatce, se Rhett objeví znovu, odhodlaný porazit každého, kdo by chtěl zmařit jeho úmysly. (Založil/a: PorterIce)

VerenaLord
  30. 1. 2013, 1:10
Druhé volné pokračování románů o mladičké Scarlett je už poměrně vyumělkované a znovu se zde vynořuje hlavní téma - Rhett a Scarlettina hrdost a pýcha. Nejsem si jistá, jestli autorka neměla zůstat pouze o prvního dílu.
Bloodym
  6. 12. 2013, 1:22
Prostě jsem se odprostila od faktu, že by to mělo být pokračování Jihu proti severu, Scarlett Alexandry Ripleyové jsem brala jako postavu se stejnou historií jako tu od Mitchellové, ale nikoliv za jednu a tu samou. Tak jsem se vyhnula srovnávání a mohla se soustředit jen na knihu. Tento díl se mi líbil víc. Hlavní hrdinka konečně poznává sama sebe, vyrovnává se s tím jaká je, že do škatulky pravé dámy jižanské společnosti má daleko a to nutně nemusí znamenat nic špatného. A hlavně dospívá. Kniha není o tom. Že tam Rhett je narychlo na konci? Tak snad se všechno nemusí točit kolem chlapa. Kniha není o tom, jak se Scarlett dala s Rhettem dohromady, ale o tom, jak Scarlett dospěla, aby až se dá s Rhettem dohromady to mělo šanci vydržet. U seriálové verze jsem málem spadla z gauče, ti z toho ale udělali blbost...
Adri-Anna
  21. 8. 2013, 1:21
Tak tenhle díl se moc nepovedl. Celou dobu se nic neděje a až na posledních stránkách se vše vyřeší. Filmové zpracování bylo mnohem lepší, možná proto se tak moc liší od knihy :-)
Buřinka
  20. 9. 2016, 9:30
Opět hodnotím kladně, autorka si dala záležet, aby neudělala odkazu Margaret Mitchellové ostudu. Osudy Rhetta a Scarlett jsou velmi "divoké" ve velmi neklidné době. Scarlett odchází do Irska, které se stává jejím novým domovem a z rozmazlené a tvrdohlavé holky se konečně stává ženou (ne dámou, na které je tehdejší puritánská společnost zvyklá). Měla jsem štěstí, že všechny 4 díly o Scarlett jsem četla před shlédnutím filmů v TV, i když hlavní hrdinka se produkci "povedla".
1307_A_0507
  17. 3. 2013, 20:30
Celkem mě překvapilo, jak se v knize k sobě Rhett a Scarlett vrátili. Vlastně tomu nic moc nenasvědčovalo, pak se najednou na konci zjeví Rhett pomalu v blýskavé zbroji a zachrání Scarlett před téměř jistou smrtí, vyznají si lásku a láska až do smrti může pokračovat. Každopádně kniha má několik velmi hezky napsaných částí, a i když opět film nekoresponduje s knihou až tak moc, zůstává pro hodně lidí (žen) příběhem pravé lásky