Běžci po vlnách

Originální název: Die Wellenläufer

Nava - 2006
ISBN: 80-7211-226-0

Nava (2006) 80-7211-226-0 333

Když pobřežím Karibiku otřese magické zemětřesení, začnou se v pirátských přístavech rodit děti, které mají neobvyklý talent - dokážou chodit po vodě. Po čtrnácti letech jsou pirátka Jolly a chlapec Munk poslední živí lidé s touto vlastností. Oba chodce po vlnách však čeká těžký osud - v Atlantiku se rozpoutal obrovský vír, který je branou do temného podsvětí a síly zla ohrožují celý svět!

Autor knih pro mládež Kai Meyer napsal strhující trilogii, v níž spojuje dobrodružný svět karibských pirátů a svět magie.

wwwhisk@s
  27. 8. 2013, 10:28
Pro všechny, kteří se nechali jako já zlákat povědomým názvem: s filmem to nemá absolutně NIC společného. Až na to, že je to o pirátech. Celkem obyčejné fantasy, po dočtení ale ani nemám zájem o druhý díl. Prostě mě to nechytlo.
Radka Pařízková
  16. 3. 2015, 19:22
Ano i já se nechala upoutat názvem, kterými velice důvěrně připomínal film s Johnym Deppem. A i mě to trochu sklamalo. Nakonec jsem se ale trochu začetla a ke konci už to nebylo tak zlé.