Krutá hra

Poprvé vydáno celosvětově: 2001

BB art - 2009
ISBN: 978-80-7381-494-6

BB art (2009) 978-80-7381-494-6 207

Detektiv bez licence Joe Kurtz býval soukromý detektiv - než se rozhodl vzít spravedlnost do vlastních rukou a brutálně pomstít vraždu své partnerky. Když se po jedenácti letech vězení vrací do Buffala, nemůže být o obnovení licence ani řeč, přesto se najdou jistí lidé, kteří jsou ochotní ho najmout a využívat jeho služeb načerno. Práce pro mafiánského bosse Farina ovšem znamená, že se velice brzy najdou i další lidé, kteří si budou přát vidět Kurtze co nejdříve pod drnem. A nebude jich málo. (Založil/a: lera)

ondrasek
  2. 9. 2014, 7:32
Příběh drsnější než šmirgl plyne od začátku do konce přímočarou a krvavou cestou. Hlavní postava Joe Kurtz se s nikým nesere a výroba mrtvol mu jde pěkně od ruky.
Kniha má spád a na každé stránce se něco děje, což jsem u některých děl Dana Simmonse postrádal (Terror).
blaufik
  10. 4. 2016, 17:10
Knížka nabušená od začátku, až do konce. Při čtení jsem hltala každou stránku, a hlavního hrdinu - Joa Kurtze jsem si naprosto zamilovala, a držela mu palce, byť to byl záporák, jak se patří.
adevr
  22. 10. 2014, 13:28
Sehnal jsem si Omnibus, komplet všech tří dílů v Levných knihách za 109 Kč, a klidně bych i připlatil , jak je to parádní ,,drsná škola". Zase knížka kdy se těším na jízdu v MHD, protože se můžu do něčeho začíst. A snad nepřejedu , jako minule. :)
Glein
  11. 4. 2011, 8:30
Zajímavý odskok autora, který je známý především sci-fi tvorbou, do detektivniho žánru. Vytvořil výbornou detektivku drsné školy, která se může směle rovnat s díly Chandlera nebo třeba Hammeta. Všechny tři díly se čtou jedním dechem, u druhého a třetího mi ale trochu vadil stále se opakující deus ex machina závěr. Vzhledem k ostatní autorově tvorbě mám ale podezření, že to je zcela vědommá a úmyslná součást, kterou by nepoužil, kdyby psal třeba podle stylu Christie.

Každopádně doporučuji.
pistalka
  18. 9. 2010, 17:10
Chladný thriller. Spousta krva, zbraní, výstřelů i mrtvých. I když je knížka poměrně útlá, budete se divit, kolik v ní je zvratů a akcí. Kratičké kapitolky a žádná omáčka kolem. Úsloví "napětí do poslední stránky" tady platí bezvýhradně. A pana Kurtze budete zbožňovat.