Krutý osud

Poprvé vydáno celosvětově: 2003

BB art - 2010
ISBN: 978-80-7381-733-6

BB art (2010) 978-80-7381-733-6 328

Čtenáře, kteří nabyli dojmu, že si Joe Kurtz v předchozích dvou detektivních románech stačil protrpět víc, než by jakýkoli smrtelník zasluhoval, vyvede autor z omylu hned v první kapitole třetího pokračování, kdy Kurtz jen o vlásek unikne smrti a poranění hlavy mu přivodí trvalé migrény. Hlava by ho ale nejspíš rozbolela tak jako tak, protože ho tentokrát kromě pátrání po útočníkovi, který mu usiluje o život, čeká práce hned pro dva mafiánské bosse, jimž někdo začal vraždit drogové dealery. (Založil/a: lera)

ondrasek
  15. 9. 2014, 11:33
Právě jsem dočetl poslední díl kruté trilogie a musím říct, že po Kurtzovi se mi bude stýskat. Ač mi přišel tento díl jako nejslabší, obsahuje nejukrutnější scénu - ze zavřeného zábavního parku (nechci spoilovat, ale tuhle pasáž jsem četl s votevřenou hubou - masakr). Skvělá trilogie.
blaufik
  10. 4. 2016, 17:18
Opět nabušená knížka plná akce, která mne bavila od začátku až do konce. Při scénách ze zábavního parku jsem snad zapomněla i dýchat :-) Joe Kurtz se stal mým oblíbeným hrdinou za poslední dobu, byť to byl záporák jak víno. Jsem velice ráda, že jsem na onu sérii omylem narazila, a že má čestné místo u mě v knihovně.
Phorbo
  13. 12. 2012, 13:48
To co se Simmonsovi nepodařilo ani v Hyperionu ani v Illion/Olympos duologii (což ale berte jenom jako můj názor, nic obecnýho) tak se mu podařilo v trilogii s Kurtzem. Přece jenom je to vic jak dvacet let od Hyperionu, já to beru, ale tam se rozepisoval místy až zbytečně hodně a občas i nudně. V tédle trilogii jsem si nějak nevšiml, že by něco rzmazával, rozepisoval a prostě z toho dělal román. Todle je prostě detektívka jak vyšitá a já aniž bych někdy četl Francise, tak bych řek, že Simmons mu šahá hodně dobře na paty.
Konkrétně ke Krutému osudu. Ze začátku do konce vás to tahá dál a dál. Četl jsem knihu hned po Hyperionu. Jde velmi dobře poznat, že je to Simmonsův rukopis. Byť jsou obě knihy o něčem jiném, to gró maj stejný snad díky autorově daru. Předpokládám, že bude ještě jeden díl. Konec nasvědčuje tomu, že se chystá ještě jeden sequel, ale pokud ho Simmons ukončí tak jako Krutý osud (což je vlastně uplně nijak a během stránek se nedozvíme od hlavního zloducha (zloduchů) ani slovo o motivu) tak ho asi zajedu zardousit...
jethro.tull
  17. 2. 2014, 16:49
Nejsem na detektivky a k této trilogii jsem se dostal tak trochu omylem a oklikou přes jiné Simmonsovy knihy. A přečetl jsem jich opravdu dost. Musím říct, že tato trilogie je napsaná stejně svižně jako většina Simmonsových knih. Rozhodně jsem se nenudil. Pro celou trilogii 90 %. Co se týče raných knih Dana Simmonse (Illion/Olympos), souhlasím s komentářem UŽIVATELE Phorbo.
pistalka
  30. 9. 2010, 15:59
Z Kruté hry a Krutých mrazů jsem byl nadšený, třetí pokračování mi přišlo trochu slabší a konec nefungoval asi tak, jak bych čekal. I tak se stále jedná o podařený detektivní román z mafiánského prostředí a Joe Kurtz se zařadil mezi mé nejoblíbenější postavy kriminálního žánru.
metal_messiah
  3. 9. 2010, 18:41
Napětí od prvního do posledního slova neumožňuje čtenáři číst jinak než jedním dechem. Skvělé zakončení série s pro mne nejoblíbenějším detektivem jakého jsem kdy na stránkách knih potkal.