Svoboda má svoji cenu

Poprvé vydáno celosvětově: 2004

BB art - 2005
ISBN: 80-7341-653-0

BB art (2005) 80-7341-653-0 264

Na knize spolupracovali Tom Clancy a David Michaels.

První kniha série Splinter Cell. Knihy následují v tomto pořadí: Svoboda má svoji cenu, Operace Baracuda, Šachmat a Fallout (česky zatím nevyšlo).

Sam Fisher pracuje sám.
Ale bojuje za nás všechny.
A jeden muž tu cenu musí zaplatit.
Teroristé používají stále složitější digitální technologie, zbraně a šifrovací zařízení. Jejich hrozba roste den ode dne. Jejich potenciál je obrovský a metody vražedné. Národní bezpečnostní služba nemá jinou možnost, než založit nové oddělení, které bude schopné teroristům konkurovat. Oddělení, které nebude oficiálně existovat, přísně tajné oddělení. Třetí oddělení.
Jeho nejlepší agent je osamělý, bystrý, neviditelný a smrtící. Má povolení špehovat, krást, ničit a zabíjet, aby ochránil bezpečí svých spoluobčanů.
Jmenuje se Sam Fisher.
Je nezávislým agentem.
Je to Splinter Cell.

Román inspirovaný světoznámou počítačovou hrou společnosti Ubi Soft.

pajasXS
  27. 10. 2013, 16:58
Velmi příjemné čtení. Při čtení jsem se vůbec nenudil. Kniha popisuje i do detailu některé věci z moderní armádní technologie, což mě velice potěšilo. Velice zábavné a napínavé čtení s (podle mého) překvapivým koncem.