Život a doba Michaela K.
Originální název: Life and Times of Michael K.

Euromedia Group - 2006
ISBN: 80-86938-59-X

Euromedia Group (2006) 80-86938-59-X 156
Odeon (1988)

Michael K. je slabomyslný mladý muž s rozštěpem horního rtu. V době občanské války utíká se svou nemocnou matkou ze zdemolovaného Kapského Města do městečka ve vnitrozemí, na farmu, kde jeho matka vyrůstala a kde chce být pohřbena. Během cesty však matka umírá a Michael doputuje na farmu sám pouze s jejím popelem. Rád by zde vedl samomtářský život stranou od lidí, kteří pro něj vždy měli jen posměch, soucit nebo nepochopení, ale díky trvající válce mu takto výstřední, podezřelý způsob života není dopřán.
Strhující příběh o neustálém útěku od společnosti a neuvědomělé touze po očištěném a dokonalém splynutí se světem. (Založil/a: Matylda)

Altheus
  13. 3. 2011, 11:15
Nádherná novela zobrazující bez příkras zrůdnost jihoafrického apartheidu, byrokratickou přebujelost rasistického aparátu, absolutní lhostejnost vůči lidskému osudu všeobecně. Naprosté odcizení od společnosti čišící z každého řádku leckoho dožene až k slzám, dojetí nad prostotou života Michaela K. a jeho radost z vlastnoručně zasazených a vypěstovaných plodin vás přiměje si ho zamilovat...
Mersault
  23. 7. 2014, 21:52
Přestože jsem si hlavního hrdinu, "antihrdinu", jak je výstižně psáno v doslovu, nezamiloval, i tak měl on a kniha s ním jistý náboj, který mě nutil číst dále. Nebylo by ani nutné zasadit děj do prostředí zrůdnosti jihoafrického apartheidu, odcizení od společnosti, které je zde popsáno opravdu bravurně, je možné v každé době a v každé společnosti. Mírně mě nudila pouze úvodní, nejdelší, pasáž, ke konci nabral příběh zase nečekaný a rychlý spád.