Elfové I.

Elfové I. Originální název: Die Elfen

Fantom Print - 2008
ISBN: 978-80-7398-030-6

Fantom Print (2008) 978-80-7398-030-6 368

Třeskutá zima panuje v zemi u fjordu, když Mandred Torgridson vytáhne se svými druhy na lov nestvůry, která řádí v těsné blízkosti jeho vesnice. Ale zatímco na obloze tančí vílí záře, vyrazí z lesního podrostu proti nim podivná bytost – napůl muž, napůl divoký kanec a připraví lovcům rychlou smrt. Jediný Mandred se těžce raněný zachrání v blízkém kamenném kruhu, ale jeho rány jsou příliš hluboké a zima příliš velká. Když pak znovu procitne, nalézá se pod obrovským dubem, který se s ním podělí o svou zázračnou léčivou sílu. Mandred zjistí, že byl přenesen do tajemstvím opředeného světa elfů. A zmocní se ho podezření, že netvor by mohl pocházet právě odtamtud. Neohroženě předstoupí před stejně krásnou jako chladnou elfí královnu a žádá pomstu za oběti kančího muže. Královna povolá k tomuto účelu legendární elfí lov, aby byla bestie co nejdřív zneškodněna. S Mandredem odcestují do země lidí i dva válečníci Nuramon a Farodin, dva elfové, které obklopují mnohá tajemství a kteří podle tradic dávných minesengrů soupeří o přízeň kouzelnice Noroelle. Brzy však lov obklopí zlá kouzla a klam. Z kančího muže se vyklube démon ze starých časů… (Založil/a: trevize)

PeťkaW.
  24. 11. 2012, 12:54
Napínavé fantasy se spoustou pokračování. Všechny mám stáhnuté v pdf, ale i když se mi první díl opravdu líbil, nějak se nemůžu dokopat k tomu, pustit se do dalších. V dnešní době, kdy je knižní svět doslova zahlcen knihami s podobnou fantasy tématikou, je opravdu těžké vymyslet něco nového, co čtenáře alespoň trochu zaujme a u čeho nebude mít pocit, že něco podobného četl už stokrát. V tomto případě se jedná o úspěch. Jsou tu zajímavě propojeny světy lidí i elfů a mnoho dalších. Národ ladných lidí je tu vylíčen trochu jinak, než obvykle, což také hodnotím jako plus. Zkrátka kvalitní počtení pro všechny, kteří mají podobný žánr rádi. Vřele doporučuju a snad se brzy dostanu i k dalším dílům.
Lúthien Celebrindal
  28. 4. 2015, 17:19
Příběh měl několik "zdánlivých konců", po kterých vždycky následovala celkem nudná pasáž, kdy se hrdinové rozmýšleli/chystali na další dobrodružství. Mezitím to bylo docela napínavé, ale tahle rozvláčnost mi vadila. Lepší by to bylo jako několik samostatných povídek.
Jo a z hlavních hrdinů mi byl sympatický jenom Mandred - elfové nikoliv.

Chystám se přečíst druhý díl, abych se dověděla, jak to dopadlo s Noroelle, ale do dalších pokračování se určitě nepustím.