Žáby v mlíku

Naše vojsko - 2011
ISBN: 978-80-206-1216-8

Naše vojsko (2011) 978-80-206-1216-8 648
Naše vojsko (2007) 978-80-206-0881-9 641

První kniha z cyklu Fantazie o jiné II. světové válce.

Mystifikace Jana Drnka se vrací do záři a října roku 1938, do zlomové doby, která osudově rozhodovala o dnešku. V období mnichovské dohody představovaly pojmy národ a republika klíčové hodnoty a rozhodování tehdejších politiku zřejmě nemalou měrou přispělo k devalvaci těchto nadřazených ideí v povědomí národa, který se pod tlakem okolnosti odvrátil od věcí vznešených k vlastnímu břichu. A přitom stačilo jen velmi málo aby..., kdyby...

Gallienus
  20. 12. 2016, 19:34
Myšlenka skvělá (byť nejsem zastáncem boje v 1938), kniha se velmi dobře čte a občas jsem se i zasmál, což si u tohoto žánru velmi cením. Bohužel co naplat, knihu strašně shazuje obrovské množství chyb, např. v jednu chvíli vyjednává Krejčí s Beckem a za okamžik s von Bockem..., nesmírně iritující. Jinak sama dějová linka zajímavá, vpád Sovětů do Evropy jako kulisa naší úporné a úspěšné obrany proti Německu... Nechci moc rozebírat realističnost děje, to přenechám jiným na různých diskusních fórech, nicméně nemůžu si pomoct, že v příběhu je Československo dítětem štěstěny a Německo doslova Smolíčkem, které vojensky zpacká vše na co sáhne, tomu se mi jen těžko věřilo, byť i já chápu rozdíl mezi Wehrmachtem z října 1938 a tím ze září 1939.
chipushit
  28. 9. 2016, 19:58
Přesně tak. Pan Drnek někde psal, že na knihu sbíral 10 let materiál. Hezká byla i divadelní hra Levý hák.
Dexter94
  13. 12. 2016, 13:03
Kniha se mi velmi líbila, i když dle mého názoru mohla být klidně o 200 stran kratší. Děj se někdy opravdu hodně vlekl. Dostal jsem se asi do 1/4 Žáby a škorpión ale nevím, jestli budu dál číst. Některé věci mi přišli hodně přehnané a už to ve mě zabíjí "domnění" realističnosti.
PisPal
  26. 6. 2013, 21:23
Poprvé je to vždy nejlepší. Neotřelý námět, odborně fundované zpracování. Nemělo to chybu. Člověk si říká, škoda, že to byla jen fikce.