Logické Proroctví

Originální název: Logické Proroctví

Milahelp - 2010
ISBN: 978-80-87279-03-8

Milahelp (2010) 978-80-87279-03-8 664

Jak stručně popsat tuto knihu? Mohli bychom říct, že se jedná o „duchovní sci-fi román". Příběh nás zavede do budoucnosti, kde lidé žijí harmonicky s přírodou, a kde neexistují peníze, ani politici. Vzápětí se pomocí nevšedních schopností osvíceného člověka vrátíme do doby, kterou moc dobře známe. Budeme sledovat lidské osudy téměř všech společenských vrstev od bezdomovce, až po toho největšího miliardáře. Vstoupíme do jejich myšlenek a poznáme skutečné úmysly, které je vedou k tomu, co dělají. Toto společenské zrcadlo se ale rozbije v momentě, kdy lidstvo postihne obrovská přírodní katastrofa. Ta se postará nejenom o velikou zkázu, ale kupodivu pomůže vytvořit novou, lepší, ale hlavně spravedlivou společnost. Lidé se duchovně probudí a začnou žít v principu daru. Na závěr příběhu se opět podíváme do daleké budoucnosti, kde budou stát v čele nové společnosti moudří lidé...

CorneKraan
  21. 8. 2013, 16:18
Včera jsem dočetl první knížku od Marcela Vaneka - Logické proroctví. Musím říct, že jsem ji přečetl doslova jedním dechem (i když to nebylo dost dobře možné, protože kniha má přes 600 stránek). Já, který jsem četl Dona Quijota skoro rok, jsem se pustil do takové knihy. Ale hned mě zaujala. PŘEDEVŠÍM NÁPADEM! Prolínání životů jednotlivých lidí, kteří se poté negativně či pozitivně účastní transformace společnosti do nového spravedlivého řádu. Je to kniha velice čtivá, a i když nevím absolutně nic o osvícení a energiích, tak mě kniha bavila. Byla pro mě vlastně i námětem k přemýšlení, jak by se naše společnost mohla stát lepší. Zda potřebujeme politiky. Zda systém peněz tak jak ho známe dnes, je tím pravým ořechovým. Zda nám bude stačit jenom to, co opravdu potřebujeme. Zda přežijou slevové akce v supermarketech. Zda jednou nastane vláda moudrých a nezkorumpovaných. Zda se jednou dozvíme, jestli Rath je opravdu takový lhář. Zda bude možno najít poctivé lidi, třeba nahlédnutím do duše. Občas se román zabýval komunismem, kde mi na mysli vytanul článek "proč nejsem komunistou" od Čapka. Zkrátka spoustu věcí k zamyšlení! Jakýpak knížky tam má ten Vanek dál? :-)