Masmediální komunikace

Masmediální komunikace Originální název: Masmediální komunikace
Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Nezjištěno / Jiné - 2014
ISBN: 978-80-7454-373-9

Nezjištěno / Jiné (2014) 978-80-7454-373-9 54 Vydala Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně.

Podle Slovníku spisovného jazyka českého je médium zprostředkující osoba, prostředí, činitel, ale také prostředí, výplň prostoru, látka, ve které je předmět uložen. Masmédia jsou prostředkem komunikace. Přenášejí informace od nositele sdělení k veřejnosti a v našem životě hrají důležitou úlohu. Jejich vznik je podmíněn demokratizací společnosti. Masmédia mohou pak v tomto prostředí volně šířit informace. Filmy, seriály, rozhlas, televize, internet a tolik oblíbené sociální sítě, veřejné produkce, to vše na nás působí každý den, aniž bychom si to mnohdy uvědomovali. Síla masmédií spočívá v tom, že působí na velký počet uživatelů. Média tak mají velkou moc, která je násobena propojením mediálního průmyslu s dalšími odvětvími, zejména s odvětvím sociálním, ekonomickým a politickým. (Založil/a: janeicka)