Napořád

Originální název: Evermore

Argo - 2010
ISBN: 978-80-257-0319-9

Argo (2010) 978-80-257-0319-9 270

Sedmnáctiletou Ever trápí po automobilové nehodě, při které zahynuli její rodiče, mladší sestra a pes, pocit viny za to, že jako jediná přežila. Navíc se z ní po nehodě stala jasnovidka, slyší myšlenky jiných lidí a vidí jejich auru. Cizí myšlenky na ni dotírají na každém kroku, a proto se Ever stále víc uzavírá před světem. Okolní hlasy se snaží přehlušit muzikou burácející ze sluchátek, která skoro nesundává z uší. Všechno se ale změní, když potká Damena, který jediný dokáže zklidnit její mysl a ztišit hluk v její hlavě. Ani on není jako ostatní smrtelníci, jeho svět plný tajemství a zázraků Ever neobyčejně přitahuje, zároveň v ní však vyvolává znepokojivé otázky…

První díl nové knižní řady Nesmrtelní ocení především čtenáři Stephenie Meyerové a její série Stmívání. (Založil/a: nikusha)

LeaLea
  12. 9. 2011, 11:58
Taky jsem se docela nudila. Do čtení jsem se nutila, protože mě jako jediné zaujala ta myšlenka a chtěla jsem vědět, co to všechno vlastně znamená. Jediná pasáž, která mi nakonec vyloudila úsměv, byla ta Země léta. Na bestseller nic moc.
Ruxandra
  16. 7. 2012, 14:13
Zásadně se snažím nesrovnávat knihu, kterou zrovna čtu s nějakou jinou podobného žánru, ale tady na mě ze všech stránek odkapávala tak očividná podobnost s jinýma knihama až to nebylo hezký. Já chápu, že když chce někdo psát v tomhle stylu, nějakému opakování, klišé atp. se nevyhne, ale splácat vše dnes oblíbené dohromady, aby se to líbilo a prodalo? Taky jsem dost postrádala nějaký zásadnější příběh, v podstatě nic se skoro celou dobu nedělo až na neustálé psychologické rozbory. A opravdu začínám nesnášet červené tulipány! Jedna hvězda jen za to že jsem to dočetla a neodložila...
Lerenika
  30. 1. 2011, 15:19
Musím souhlasit s názorem předemnou. Neslané, nemastné. Postava Damena, se snažila, fakt snažila být "badboy" jako známe z jiných knih, ale působilo to na mě spíš naopak. A celkově, se mi to moc nelíbilo. Takový pěkný průměr, jedině na zabití času.
trpaslyk
  3. 3. 2011, 20:50
Čte se to jako po másle, ale je to opravdu nemastný, neslaný. Postavy jsou nějak málo uvěřitelný a hlavně - na 270 stranách by člověk čekal mnohem, mnohem víc děje. Jako oddychovka dobrý, ale za rok už nebudu vědět, o čem to bylo.
elisabetth
  3. 6. 2012, 20:30
Tato kniha má jednu úžasnou výhodu. Čte se velmi rychle, takže ji máte brzy z krku. Doporučuji pro masochisty, kteří se rádi trápí literárními braky.
Horqusa
  28. 1. 2011, 21:59
Já vám nevím, kniha mě nijak extra nezaujala. Dostala jsem jí pod stromeček a pořád ještě nedočetla posledních pár stránek. Děj se mi zdá takový nesourodý. Postava Ever mi moc nesedí a ani postava Damena mě neuhranula (a to "badboye" můžu:)). Vím jistě, že další díl nevyhledám.
LiberLady
  19. 10. 2016, 6:57
Já mám na tuhle knihu skvělou vzpomínku. Poprvé jsem si ji půjčila v knihovně, když mi bylo nějakých 12-13 let. A věřte mi nebo ne, byl to trhák mého pubertálního období. Teď už to tak bezchybně nevidím, ale přesto mám sérii Nesmrtelní ráda. :)
valja
  3. 6. 2012, 20:03
Naprosto neuvěřitelná snůška blábolů. První třetina knihy spočívá v rádobyvpsychologickém rozboru všech postav (ano, ano, už víme, že je hlavní hrdinka strašlivě komplikovaná a nepochopitelná, že všichni její kamarádi i opatrovnice mají své důvody a jsou to vlastně hodní kluci a holky), druhá třetina je víceméně o ději a třetí třetina spočívá v tom, že nám autorka vysvětluje všechny své pohnutky a důvody a historii postav, protože to nedokázala zařadit do děje. Netuším, proč to bylo napsáno. Nechci vědět, o čem jsou další díly. Prostě sepište se pubertální erotické představy, zaplácněte pár moderními pojmy jako jsou aury a čakry a tadá, máte vyděláno na důchod. Achjo.
dolbravska
  31. 8. 2011, 11:56
Hned po Twiligh sáze je to má nejoblíbenější fantasy kniha.
MaiQa
  22. 7. 2011, 22:37
Kniha mě nijak moc nezaujala, přečetla jsem si ji vlastně jen kvůli tomu, že jsem jako můra v knihovně kroužila kolem regálů s novinkami a uviděla tam druhý díl. Snažila jsem se ho nevšímat, ale protože jsem od malička zvědavý člověk, půjčila jsem si ji s tím, že první díl si od někoho půjčím. Půjčila a jsem ráda, že jsem si ji nekoupila za své. Opravdu nevím, co je na knize tak úžasné a upřímě mě děsí to, co mě čeká v druhém dílu, který si přečtu jen kvůli tomu, abych si ho nepůjčovala pro srandu králíkům. Možná, že kdyby byl jen jeden díl a to tenhle, bylo by to trochu snesitelnější, ale opravdu nevím, jak chce dál pokračovat, když je to podle mě úžasně uravřené a pokračování to už nepotřebuje. Opravdu se děsím toho, co mě ještě čeká, pokud se rozhodnu to přetrpět a přečíst si všechny díly, ze kterých zatím v Čr vyšli dva a vychá třetí. Zatím, čeká mě a vlastě všechny koho to nenadchlo ještě horší časy, jestli se do týhle série po zatím šesti napsaných dílech někdo zamiluje a bude nás tu strašit i film, asi se oběsím. :(
jany
  15. 4. 2011, 9:50
Tuhle knížku jsem si chtěla dlouho přečíst, protože mě zaujala anotace, ale kniha mě strašně zklamala. Postavy nedotažené, příběh takový nijaký. A jinak nechápu jak to může někdo srovnávat se Stmíváním, protože to je úplně jiná liga.
Anetka888
  17. 3. 2011, 17:39
Souhlasím, je to prostě nudná knížka. Zajímavej nápad, ale skoro nic se neděje a to, co se děje, člověka stejně dopředu moc nezajímá. Není to ani trošku napínavé.