Návrat

Návrat Originální název: The Return

Ikar - 2010
ISBN: 978-80-249-1319-3

Ikar (2010) 978-80-249-1319-3 394

Pod majestátnými věžemi Alhambry hraje hudba a dlážděné uličky Granady skrývají tajemství. Sonia Cameronová, Londýňanka se španělskými kořeny, nezná dějiny města, přijela sem jen se svou přítelkyní Maggie, aby se zdokonalily v tanci. V tiché kavárně si však náhodou vyslechne cizí rozhovor a poutavá sbírka fotografií ji vtáhne do výjimečného příběhu děsivé španělské občanské války. Před sedmdesáti lety žila v domě, kde se kavárna nachází, soudržná rodina Ramírezových. V roce 1936 naruší křehký mír v zemi vojenský puč generála Franka. Manželé Ramírezovi, jejich tři synové a dcera Mercedes se stanou svědky nejhorších válečných hrůz. Svědky, ale i oběťmi. Jejich životy rozdělí politika a každý z nich si musí vybrat, na čí stranu se přidá, a bojovat v soukromých bitvách, zatímco se celé Španělsko rozpadá. Soniu tato pohnutá rodinná historie – a také tanec – zcela pohltí, a ani netuší, jak podstatně obojí zasáhne do jejího života. (Založil/a: lera)

Victoria Hislop Victoria Hislop
*??.??.1965

elly88
  23. 10. 2016, 20:23
Krásné propojení historie s beletrií. Když se mi kniha dostala do rukou, moc jsem od ní neočekávala. Nicméně mne mile překvapila. Zejména dějová linie z doby občanské války ve Španělsku byl hlavním "tahounem" celé knihy. Mohu jen doporučit.
EVASO
  20. 9. 2013, 14:21
Dobrý příběh, který spojuje dobu gen.Franka a současnost. Pomohla záliba ve flamencu, pevně usazená v genech.
Nynina
  16. 3. 2015, 21:34
Když jsem tuto knihu četla, hrozně jsem si oblíbila hlavní hrdinku. Autorka nádherně vylíčila příběh Španělské historie, který je zasazen do příběhu rodiny a to Vás ještě více vtáhne do děje. Radujete se s hrdiny příběhu a citíte i utrpení jejich života. Velmi povedená knížka. Dávám 5/5.