Bod zlomu

Poprvé vydáno celosvětově: 1999

BB art - 2001
ISBN: 80-7257-661-5

BB art (2001) 80-7257-661-5 264

Na knize spolupracovali Tom Clancy, Steve Pieczenik a Steve Perry.

Čtvrtá kniha série Net force. Knihy následují v tomto pořadí: Net Force, Skrytá akta, Noční pohyby, Bod zlomu, Bod dopadu, KyberZemě, Střídání stráží, Válečný stav, Archimédův efekt a Odrazový můstek.

Alex Michaels, velitel Net Force, nemá zrovna na růžích ustláno. Ještě se nevzpamatoval z otřesů, jichž doznal jeho osobní život poté, co ho opustila jeho bývalá asistentka Toni Fiorellaová, a už dostává zprávu, že se komusi podařilo „nabourat“ a stáhnout informace z nového podniku amerického letectva a námořnictva. Komise složená ze zástupců obou složek pracuje na výzkumu atmosférické zbraně, která s využitím nízkofrekvenční energie dokáže ovlivnit funkce mozku obyvatel na velmi rozlehlých územích.
Tato technologie se teď dostala do nesprávných rukou – a testování právě začalo…
I ve čtvrtém díle této „ságy“ nás autoři zavádějí na putování jak časem, tak prostorem – podíváme se na Aljašku i do Číny, do Kalifornie i do Londýna a nevynecháme ani pro tuto řadu románů tak typickou „virtuální realitu“.