Annejet a kluci

Annejet a kluci
Originální název: Annejet stelt zich voor a Annejet helpt een handje

Albatros - 2002
ISBN: 80-00-01051-8

Albatros (2002) 80-00-01051-8 162

S odvážnou a správnou dvanáctiletou dívkou Annjet máme možnost prožit mnohá dobrodružství z jejího rodiště, dalekého Nizozemí. Jak už sám název napovídá, velkou roli zde mají zejména chlapci, se kterými to nemá Annjet zrovna lehké. Problémy začínají po náhlém příjezdu jejího bratránka Luka. Luk prožívá velké trápení, protože se mu stala nepříjemná nehoda (porazilo ho auto), a následkem toho se dostává do nelehké situace - nadosmrti bude kulhat! tuto závažnost si uvědomují nejen Annjetiny rodiče, Lukova slavná (neustále cestujíc a nepřítomná) maminka Edita, Annjet a její mladší sestra Bella, ale i jejich přátelé z gymnázia, mezi které patří i Hans s Hanny, Abem a Joopem. Tito lidé se po celý ději knihy, ktery líčí jeden rok pobytu Luka u Annjet, snaží chlapci usnadnit život. Tento úkol, ale není tak lehký, jak se zprvu může zdát. Děj knihy skytá pranice, hádky s přáteli, rodinnou lásku, ale i závist a zlobu. (Založil/a: eliishha)

kajas1993
  21. 8. 2012, 11:25
Oddychová knížka pro menší čtenáře o příhodách dvanáctileté Annejet. Byl podle ní také natočen český seriál "Aneta".
mitajir
  2. 10. 2016, 19:40
Moc hezká knížka.Docela jsem se nasmála,má hezký příběh.Měla jsem ji přečtenou za chvilku moc mě bavila.Určitě doporučuji.
Gebaska
  1. 11. 2015, 23:44
Krásná nostalgie - jako malá holka jsem zhltla všechny díly a moc se mi líbily. Bezva čtení, ale dnes už asi neuspěje :(