KyberZemě

Poprvé vydáno celosvětově: 2001

BB art - 2004
ISBN: 80-7341-105-9

BB art (2004) 80-7341-105-9 296

Na knize spolupracovali Tom Clancy, Steve Pieczenik a Steve Perry.

Šestá kniha série Net force. Knihy následují v tomto pořadí: Net Force, Skrytá akta, Noční pohyby, Bod zlomu, Bod dopadu, KyberZemě, Střídání stráží, Válečný stav, Archimédův efekt a Odrazový můstek.

Když se celosvětová počítačová síť zhroutí, lidstvo se dozvídá o nové zemi. Teroristé z virtuální země zvané KyberZemě si vzali za rukojmí internet. A co požadují? Celosvětové uznání a práva pro své „občany“. Ačkoli KyberZemě má miliony sympatizantů, Net Force se rozhodne povolat všechny své síly do otevřené války na třech frontách – politické, fyzické a elektronické, protože vyjednávat s teroristy nepřichází v úvahu…
Kniha se snaží předvídat možné budoucí problémy spojené s růstem technologií, zejména s rozvojem internetu a práv skupin občanů. Neodpoví čtenáři na všechny kladené otázky, donutí ho však zamyslet se nad nimi.

quelhar
  25. 9. 2012, 19:25
Tohle byla má první kniha série Net Force a obávám se, že poslední. Jde o nepříliš zajímavým stylem napsanou knihu plnou přímo obludných klišé. Na to, že ji autor psal v roce 2001 a děj se odehrává na přelomu let 2012/13, se v odhadu běžných dobových technologických reálií sekl tedy pořádně. Celý děj knihy tak působí značně nepravděpodobně, ostatně už samotná myšlenka Kyberzemě jako "virtuálního státu" mi přijde jako docela úlet. Jako třešnička na dortu pak působí jméno jedné postavy "guru", tedy slovem v naší republice téměř nesmazatelně spjatým s Vítem Bártou - to však samozřejmě nelze vyčítat autorovi, jen to dokreslilo nepříliš dobrý zážitek ze čtení knihy. Doporučit tedy nemohu, já jsem byl zklamán.