Tajnosti indické

Originální název: A Search In Secret India

Iris RR - 1995
ISBN: 80-85888-09-2

Iris RR (1995) 80-85888-09-2 344

Cesta Paula Bruntona po Indii a jeho pátrání po duchovních tajemstvích. (Založil/a: s-reader)

vladislaus
  25. 1. 2014, 17:17
V této knize Brunton popisuje způsob svého zasvěcení. Přijíždí do Indie spíše z novinářské zvídavosti a opouští ji jako žák jednoho z posledních indických mudrců. Díky tomu už nemusíme odjíždět do daleké Indie a můžeme využít autorových krásných knih k potěše svého srdce i ducha.
Myrddin33
  15. 1. 2014, 23:13
Musím říci, že jsem překvapen. Nejprve se mi dostaly do ruky "Tajnosti egyptské" a já věděl, že jsem našel velkou duchovní spřízněnost a kniha se stala jednou z mých oblíbených. Poté jsem z těch cestopisných od PB přečetl "Poustevník v Himaláji" a až nyní se mi dostala ta vůbec první a to "Tajnosti Indické". A poznal jsem PB zase úplně z jiného pohledu. Velmi mě překvapila míra jeho skepticismu, čímž nechci říci, že by se mi příčila, ale ostatní díla ji neobsahovaly a tak jsem byl lehce překvapen.
K samotné knize nelze říci nic špatného. Je to nesmírně poutavé a pro člověka otevřeného duchovním záležitostem velmi poučné - tak jako veškeré knihy PB. Je jasné, že mnoho lidí knihu nedokáže ocenit, není klasickým cestopisem, ale těm, kteří hledají hlubší duševní osvícení ji mohu jen doporučit.
Midori_Mike
  4. 4. 2011, 23:45
Možná vůbec nejzajímavější kniha, s kterou jsem měl zatím tu čest. Slovy nelze dostatečně popsat... Tato kniha je jedinečná možnost nahlédnout do světa indických duchovních, do světa opravdových jogických mistrů a jejich myšlení. Opravdu jen málokdo asi nebude překvapen...