Válečný stav

Poprvé vydáno celosvětově: 2003

BB art - 2004
ISBN: 80-7341-141-5

BB art (2004) 80-7341-141-5 302

Na knize spolupracovali Tom Clancy, Steve Pieczenik a Steve Perry.

Osmá kniha série Net force. Knihy následují v tomto pořadí: Net Force, Skrytá akta, Noční pohyby, Bod zlomu, Bod dopadu, KyberZemě, Střídání stráží, Válečný stav, Archimédův efekt a Odrazový můstek.

Je rok 2010 a vše kolem nás řídí počítače. Ti, kdo mají moc nad nimi, mají moc nad celým světem. Kongres Spojených států tedy ve snaze zajistit dohled nad dodržováním zákona o internetu zřídil nejmocnější počítačovou bezpečnostní agenturu světa spadající pod FBI: Net Force.
Počítače Net Force jsou terčem útoku několika drobnějších virů. Ty se rozesílají e-maily, vypínají počítače a zhasínají monitory, což jen těžko může vyvolat poplach – ale technické oddělení má i přesto plné ruce práce. Stejný vliv má i nečekaná lavina soudních žalob. Nikdo v Net Force nemá ani chvíli klidu, a přesně tak to Mitchell Townsend Ames potřebuje. Protože až tento temný mozek odstartuje svůj hlavní plán, chce, aby se Net Force musela věnovat svým vlastním problémům…