Až na dno blahobytu

Až na dno blahobytu
Originální název: Až na dno blahobytu

Earth Save - 2005
ISBN: 80-903085-7-0

Earth Save (2005) 80-903085-7-0 132
Hnutí Duha (1995)
Hnutí Duha (1993)

Kniha se zabývá společenskými souvislostmi ekologické krize s důrazem na oblast politiky a ekonomiky. Analyzuje patologické rysy konzumní společnosti, která výrazně omezuje naše šance přejít k trvale udržitelným životním způsobům. V závěru se dotýká jednoho z předpokladů tohoto přechodu: mocenské a ekonomické decentralizace. (Založil/a: oldpilgrim)

Martin_cz
  28. 7. 2016, 22:08
Jan Keller vidí příčinu ekologické krizi v centralizaci moci a její rozřešení nachází v její decentralizaci. Tak by se jednoduše a ve zkratce dala shrnout tato práce. V knize toho však najdeme mnohem víc a některé postřehy a připomínkou jsou opravdu zajímavé. Já osobně však se základní autorovou tezí příliš nesouhlasím, ačkoliv jistě mohu z velké části přitakat, chápu ale, že odkázání na pouhou autoritu, moc a následné volání po decentralizaci mnoho lidí velmi potěší.
whack
  20. 11. 2015, 21:33
Kniha je dôležitá, lebo obsahuje široký rozbor príčin a dôsledkov ľuďmi spôsobených ekologických problémov z pohľadu politiky. K niektorým kapitolám by sme mohli prilepiť štítok "sociální ekologie", presadzujú, okrem iného, dobrovoľnú skromnosť a decentralizáciu. Vydavateľstvo Hnutí DUHA ma milo prekvapilo, že sa k takýmto riešeniam hlási (alebo aspoň hlásilo – čítal som prvé vydanie z roku ´93). Takéto knihy by mali patriť medzi povinné čítanie.
oldpilgrim
  20. 6. 2010, 12:35
Pohled neekonoma, sociologa a ekologa prof.PhDr. Jana Kellera, CSc. na budoucí život lidstva ve světě omezených přírodních zdrojů.