Teď, když máme, co jsme chtěli

Teď, když máme, co jsme chtěli
Originální název: Teď, když máme, co jsme chtěli

Earth Save - 2008
ISBN: 978-80-86916-07-1

Earth Save (2008) 978-80-86916-07-1 180

Už je to téměř dvacet let, co lidé vystoupili proti neudržitelným poměrům. Proti poměrům, kdy mocní, kteří mysleli jen na sebe, kárali ty dole, že se málo snaží. Proti poměrům, kdy politika byla považována za obživu lidí, kteří nemají odborně ani lidsky na to, aby se živili nějak poctivěji. Proti poměrům, kdy konexe a známosti byly důležitější než podaný výkon. Proti poměrům, kdy suverenita země byla omezena pobytem cizích vojáků na našem území. Dvacet let je v českých dějinách ideální doba k bilancování. Ve více než stovce krátkých textů sociolog Jan Keller ukazuje, jak nepříjemně dnešní poměry připomínají časy, které jsme si přáli jednou pro vždy překonat. (Založil/a: oldpilgrim)

oldpilgrim
  20. 6. 2010, 13:06
Kellerova sbírka reakcí vystřižených z novin Právo na politické události v ČR. Stojí za to si přečíst už kvůli připomenutí, jaké \\\"blaho\\\" pro nás ty které politické strany chtěly a chtějí. Psáno Kellerovým vlastním humorem.