Střídání stráží

Poprvé vydáno celosvětově: 2003

BB art - 2004
ISBN: 80-7341-302-7

BB art (2004) 80-7341-302-7 280

Na knize spolupracovali Tom Clancy, Steve Pieczenik a Steve Perry.

Sedmá kniha série Net force. Knihy následují v tomto pořadí: Net Force, Skrytá akta, Noční pohyby, Bod zlomu, Bod dopadu, KyberZemě, Střídání stráží, Válečný stav, Archimédův efekt a Odrazový můstek.

Je rok 2010 a vše kolem nás řídí počítače. Ti, kdo mají moc nad nimi, mají moc nad celým světem. Kongres Spojených států tedy ve snaze zajistit dohled nad dodržováním zákona o internetu zřídil nejmocnější počítačovou bezpečnostní agenturu světa spadající pod FBI: Net Force.
Ačkoli je Samuel Walker Cox šéfem velké nadnárodní společnosti – a klíčovým aktérem mezinárodních vztahů – o jeho minulosti ví jen velmi málo lidí. Tato skupina se nicméně brzy rozroste. Do rukou Net Force se totiž dostává počítačový disk, kde je tento mocný americký obchodník popisován jako bývalý ruský špion. Cox neváhá zničit celý svět, jen aby ochránil své jméno. Spojené státy mají velké štěstí, že se do akce zapojila právě Net Force – ta totiž neváhá dokázat, že nikdo neznamená víc než zákon...