Slavíci kamenného mostu

Slavíci kamenného mostu Originální název: Slavíci kamenného mostu

Motto - 2008

Motto (2008) 712

Cesta za uskutečněním snu osázet Karlův (dříve Kamenný) most několika sochami je strastiplná. Nadšený sochař Jäckel se však nevzdává a jde si i přes veškerá úskalí a dramatické životní situace za svým. (Založil/a: skjaninka)

Tomáš Mlynkec Tomáš Mlynkec
*??.??.1952

escritora
  24. 6. 2014, 23:22
Nevšední, krásná, moudrá a zajímavá kniha. Myslím, že by si zasloužila mnohem větší pozornost literární kritiky a veřejnosti. Už dlouho jsem nečetla nic tak dobře napsaného. Autor jistě musel připravovat a psát knihu několik let. Je fascinující, jaká nová fakta se dozvídáme o vzniku soch na Karlově mostě a o všech historických souvislostech té doby. Člověk si při čtení takového díla znovu uvědomuje, kolik věcí nevěděl, kolik fakt mu zůstalo utajeno, čeho si nevšímal.... Děkuji autorovi za všechno, co se díky němu nyní dovídám. Vlastně jsem tuto knihu začala číst na základě rozhovoru, který zde uvádím. Velmi mě zaujal a proto čtu Slavíky kamenného mostu a doporučuji všem, kdo mají zájem o histrorii, ale nejen to, protože kniha má ohromný přesah, jelikož v podstatě uvažování člověka a pohnutky lidského jednání se od 17. století až tak nezměnily.