Robinsonka

Robinsonka Originální název: Robinsonka

Československý spisovatel - 1984

Československý spisovatel (1984) 158
Státní nakladatelství dětské knihy (1961)
Melantrich (1940)

Poté, co při porodu Blážina bratříčka umírá jeho maminka, musí se Bláža najednou postarat sama o sebe i o svého tatínka, taxikáře. Pomyšlení na odvahu a důvtip Robinsona Crusoe z její oblíbené knihy pomáhá patnáctiletému děvčeti, aby se vypořádalo se starostmi všedního dne od obyčejného úklidu až k problematickému vaření. (Založil/a: Marquitta)

silvaren
  13. 12. 2011, 18:23
Jeden z nejkrásnějších dívčích románů. Bláža je opravdová a lze se s ní snadno ztotožnit. Nemá to lehké a taky se vždy nechová, jak by si ostatní přáli, ale hlavně je svá.
maurarita
  25. 8. 2015, 18:29
Krásná kniha se zajímavým příběhem mladičké dívky, která se po smrti své maminky musí vypořádat se svým životem
bublynka22
  2. 4. 2012, 11:40
Myslím, že kniha dobře popisuje mládež ve své době, ale už si nejsem jistá, jestli bych knihu ctěla číst znovu
MiriamBlahova
  12. 2. 2016, 9:00
Knihu jsem četla zhruba ve 14 letech. Nevím, jestli by dokázala zaujmout ještě dnešní děti a mládež, mně se ale v té době moc líbila. Bylo mi z ní teskno, ale přesto jsem četla až do konce. Je krásně napsaná a je v ní hodně moudra a lásky...
Veve721
  25. 9. 2016, 21:28
Krásný dívčí román se silným příběhem o dívce, které umřela maminka a ona se tak musí starat o celou rodinu, ale myslím, že dnešní holky by asi moc nebavila.