Španělsko - stručná historie států

Španělsko - stručná historie států Originální název: Španělsko - stručná historie států

Libri - 2005
ISBN: 80-7277-281-3

Libri (2005) 80-7277-281-3 220

Přehledně dějiny Španělska od prehistorických počátků (mj. slavné jeskynní malby), přes starověk, středověk od postupného vytlačení arabských vládců (reconquista) a s ním související spojení jednotlivých států do Španělského království, jehož moc kulminovala pod Habsburky, nad jejichž panstvím \"slunce nezapadalo\", po ústup ze slávy, rozbroje, frankistický režim až po vstup do ES (EU) a dnešek. Autor si všímá i kultury, vzájemných vztahů s námi a připojuje základní rady turistům (Založil/a: zdeny99)

vladislaus
  25. 1. 2015, 8:21
Velice dobře zpracované dějiny Španělska. Vyplývá z nich, že pro obyčejného člověka byly dost drsné. Často jsem si v životě říkal, jsem rád, že jsem Čech. Nyní si budu ještě říkat: Jsem rád, že nejsem Španěl. Místo, aby zlato nakradené v koloniích investovali do rozvoje hospodářství, tak je prohýřili.