Nataša

Albatros - 1981

Albatros (1981)
Albatros (1980) 392
Albatros (1977)

Tato kniha v sobě obsahuje hned tři nejznámější díla a to: Pět holek na krku, Trest a Druhá láska.
Hlavní hrdinkou je dospívající dívka Nataša. Za své kamarádky považuje Libuši, Jiřinu, Janu
a Zdenu. Pravdou ale je, že holky Natašu moc rády nemají. Zvláště potom, co se jí podaří udělat dojem na Petra. Petr bydlí i se svými rodiči na zámku a tím si od holek vysloužil přezdívku Princ. Nataša by však mnohem víc stála o přátelství holek, než o lásku Petra. Všechno dobře skončí, holky zmoudří a s Petrem je to také všechno na nejlepší cestě. Nic ovšem netrvá věčně, jak naznačuje druhý díl Trest. V posledním díle Druhá láska zjišťuje Nataša, že první láska nemusí být ta největší a zamiluje se do Petrova kamaráda Pavla. (Založil/a: skjaninka)

Andulka
  11. 2. 2011, 20:28
Ackoliv jsem divni romany nikdy rada nemela, tenhle mi nejak ukouzlil. Snad tim socialistickym pozadim ci ja nevim cim, ale do Natasy jsem se zacetla. Ze bych snad presedlala na divci literaturu?
Gebaska
  17. 11. 2015, 22:12
V mých 14-ti letech jedna z nejhezčích knížek :) A dokonce jsem si ji ráda přečetla i po letech - znovu a už jen s nostalgickým úsměvem :)