Originální název: Twenty Thousand Thieves

ISBN: 978-80-206-1287-8

Naše vojsko (2013) 978-80-206-1287-8 360
BB art (2000) 80-7257-355-1 293
Naše vojsko (1978)

Román z 2. světové války v severní Africe líčí osudy příslušníků australského pěšího pluku od vylodění až po zapojení do bitev v Lybijské poušti.
Hrdina knihy, Dick Brett, nastoupil do války jako dobrovolník a jeho očima líčí autor zážitky z výcvikového tábora v Palestině, první boje na Cyrenaice a u Tobruku. Ukazuje sociální složení praporu a objasňuje pohnutky, které přivedly vojáky do jeho řad. Neustálé nebezpečí dalo mezi mužstvem vzniknout trvalému poutu přátelství a solidarity, které jim umožňovalo čelit mnohem silnějšímu nepříteli. Solidarita prostých vojáků umožnila také určité zlepšení vztahů uvnitř jednotky. Autor zde z vlastní zkušenosti dokazuje,jak pomalu se v bojových podmínkách měnili lidé z dobrodruhů na cílevědomé a odhodlané bojovníky proti fašismu. (Založil/a: skjaninka)

Eric Lambert Eric Lambert
*19.01.1918 - †16.04.1966

teite
  26. 1. 2015, 21:24
Nevím, jestli to bude doporučením pro ostatní milovníky válečných románů, ale brečela jsem jako želva... Poutavá kniha, nezříká se popisu válečných hrůz, ale nerezignuje ani na lidskost.
slide
  19. 7. 2010, 15:23
Protože Eric Lambert za světové války bojoval jako dobrovolník australské armády na Středním východě a později na japonské frontě, věděl jak později napsat kvalitní válečný román. Tuto knihu doporučuji
Badger
  4. 4. 2016, 20:48
Příběh se mi moc líbil vykreslení jednotlivých postav bylo skvělé,a příběh velice poutavý..
Bylo mi líto jak dopadl můj oblíbenec (ne hl.hr.).
U Dicka bylo škoda,že jsem se nedozvěděl jak to bylo dál s Naomi.
Jinak úžasné vykreslení bitev u Tobruku,které jsem jinde takhle ještě nespatřil.