Klíč soudného dne

BB art - 2013
ISBN: 978-80-7461-288-6

BB art (2013) 978-80-7461-288-6 381
BB art (2010) 978-80-7381-692-6 381

Na Princetonské univerzitě umírá v laboratoři, kde se pracuje s nebezpečným biologickým materiálem, úspěšný genetik. V římské bazilice sv. Petra je nalezen mrtvý vatikánský archeolog. V Africe je u tábora Červeného kříže zavražděn syn amerického senátora. Tři vraždy na třech kontinentech spojuje děsivý detail: všechny oběti jsou označeny druidským pohanským symbolem, který jim někdo vypálil do kůže. Bizarní úmrtí přinutí velitele Graye Pierce a Sigma Force závodit s časem: musejí vyluštit záhadu, jejíž kořeny sahají do dávné minulosti k šokujícímu zločinu proti lidskosti zakódovanému v tajemném středověkém rukopisu. První vodítko se objeví v mumifikovaném těle pohřbeném na anglickém rašeliništi – a jedná se o hrůzné tajemství, které ohrožuje celý svět. S pomocí dvou žen ze své minulosti – bývalé milenky a nové partnerky – musí Gray poskládat z jednotlivých střípků děsivou pravdu. Odhalení však není zadarmo a pro záchranu budoucnosti je nucen obětovat jednu z žen po svém boku. Sigma Force čelí největší hrozbě lidstvu v dobrodružství, které sahá od římského Kolosea přes ledové norské vrcholky a rozvaliny středověkých opatství k zapomenutým hrobkám keltských králů. Nejhorší noční můra je uvězněna v talismanu pohřbeném dávno mrtvým světcem – v artefaktu známém jako Klíč soudného dne. (Založil/a: trevize)

01Baruska
  28. 11. 2012, 11:45
Strhující děj, jako u všech Rollinsových knih. Nejvíc mě však potěšil návrat Rachel, která se opět objevuje po boku Pierce.
Cubeice
  6. 5. 2015, 12:11
Od Rollinse jsem před touhle knihou četl: Amazonie, Jidášův kmen, Oltář ztraceného ráje, a i když se James hodně opakuje, t.j. postupuje podle stále stejného schématu, tuhle knihu (zatím) považuji za nejlepší, byť ne nejzábavnější. Je nejméně akční - přeloženo s ohledem na autora, netlačí tady tolik na pilu akce - za to mi přijde nejkomplexnější a nejpromyšlenější, napětí udržuje spíše postupným odhalováním tajemství a působí tak celkově kompaktněji, než ty ostatní. Navíc ústřední téma mi rovněž přijde reálnější a aktuálnější, než ta z mnou již přečtených "rollinsovek".
Kattty
  31. 10. 2013, 8:19
Úžasná kniha, čte se velmi rychle, protože člověka pořád popohání touha vědět jak to bude dál. U čtení se člověk odreaguje a na chvíli se přesune do jiné reality.:-)