Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Zima Elfů I.

85%
4 17
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Zima Elfů I. Originální název: Elfen Winter

Nejnovější vydání:
Fantom Print - 2009
ISBN: 978-80-7398-054-2
Počet stránek: 304
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 4x v oblíbených
v přečtených 31x v přečtených
v knihovně 15x v knihovně
k přečtení 15x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Fantom Print (2009) 978-80-7398-054-2 304

Obklopena jásajícím lidem se právě tak krásná jako chladná královna elfů, Emerelle, vydává na legendární Slavnost světel, při níž mají knížata všech elfích kmenů Albenu potvrdit její vládu. Ale pod lesklým povrchem slavnosti doutná nespokojenost a touha po moci. Jen díky šťastnému řízení osudu přežila elfí královna už dva pokusy o atentát. Přesto se Ollowainovi, veliteli její tělesné stráže, nepodaří vládkyni účast na oslavách rozmluvit. Ollowain chová podezření, že osnovatele vražedných útoků je třeba hledat přímo mezi elfími knížaty. V zoufalství najímá Silwynu, tajemnou a neomylnou lučištnici kmene Mauwaranů. Když královnu opět mine šíp jen o vlásek, zmocňuje se Ollowaina strašlivé podezření. Hraje Silwyna dvojí hru? Poskytl on sám Emerelliným nepřátelům informace, kdy bude královna nejzranitelnější?
Následuje noc hrůz, během níž znovu vzplane válka, považovaná už po staletí za vyhranou. Zatímco Ollowain hledá vraha, objeví se před branami města nepřátelská armáda a uvrhne Albena i říši lidí do víru smrti a zkázy. Přichází čas, kdy musí Alfadas, syn legendárního Mandreda, ukázat, zda je podobným hrdinou, jakým býval jeho otec. A přichází také čas, kdy se musí definitivně rozhodnout, zda patří do světa lidí nebo elfů. Protože v obou světech existuje žena, kterou miluje… (Založil/a: trevize)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

shann
60% 60% 60% 60% 60%
  17. 1. 2017, 14:03
Děj knihy ubýhá hodně pomalu, autor se věnuje spíše popisu prostředí a postav než ději. Např. Popisu vesnice věnuje velké množství stránek a důležitý boj je zapsán jen několika větami jako zápis z kroniky. To nemusí být jen na škodu, je to prostě psáno jinak a zajímavě. Ale pravdou zůstává, že občas jsem se do čtení musel nutit. Navíc je kniha inspirována severskými ságami a je prostoupena depresivní atmosférou. Umírají nevinní, hrdinům se hází klacky pod nohy. A to i hrdinovi ze strany trolů.
První díl je slabší a slouží jako seznámení se světem elfů, lidí a trolů. Druhý díl je lepší a vše vynahrazuje .. ;-)