Temná řeka srdce

Originální název: Dark Rivers of the Heart

Alpress - 1996
ISBN: 80-85975-30-0

Alpress (1996) 80-85975-30-0 588

Muž a žena – ona je záhadnou postavou, o které nikdo nic neví, on je záhadou dokonce sám sobě. Oba mají za sebou traumatizující zážitky z minulosti, které zapříčinily, že žijí osaměle a v ústraní. Naučili se očekávat od svého okolí krutost s takovou jistotou a samozřejmostí, s jakou nastává západ nebo východ slunce. Setkávají se zcela náhodně v jednom baru a krátce poté se dostávají do situace, kdy jsou nuceni prchat před mocí tajné vládní agentury. Organizátorem štvanice je muž neobyčejné moci, ale zároveň nelidsky krutý, nelítostný a pravděpodobně i psychicky narušený. Ještě nikdy však nestál proti tak silným indiviualitám, jako jsou oba hrdinové, jejichž životy se danou situací propojily. Trpké zkušenosti je podněcují k tomu, aby znovu a znovu bojovali za svobodu a zachování svých vlastních životů. Velmi sugestivní a napínavý román. (Založil/a: clotho)

Slarque
  28. 5. 2014, 17:00
Čtivě napsaný thriller, ve kterém jsou samé hodně „zvláštní“ a poznamenané postavy. Číst to v češtině, tak tleskám. Bohužel, překladatel zmíněný jazyk zřejmě znal jen letmo, a měl jsem sto chutí mu ten špalek omlátit o hlavu. Naštěstí dotyčného neznám.
AndelaC
  21. 1. 2016, 10:38
Výborná kniha. Jedna z těch, která se, s mrazením v zádech, čtou jedním dechem. Nejde jen o příběh samotný, ale i o děje mezi řádky. O strachu z podstaty člověka, zatíženého příšerným tajemstvím a zrůdností činů nejbližších. Některé situace a nahodilosti byly sice až neuvěřitelné, ale celek mě vážně dostal.
Sychar
  13. 1. 2015, 21:05
Ač poměrně rozsáhle dílo s některými příliš natahovanými pasážemí, přesto výborný napínavý thriller s hlubší myšlenkou. Můj oblíbenec Koontz opět nezklamal
Arrowka
  16. 7. 2012, 18:31
Kniha o tom, jak snadné je zlikvidovat člověka (lidsky, profesně, finančně) a nevzít mu přitom život. Popisovaná počítačová technologie se dnes jeví spíše úsměvně, ale z toho ostatního mi bylo až špatně. Zajímavý doslov autora, že se nemusí jednat o fikci. Z pohledu dnešní doby působí téma knihy ještě naléhavěji.