Černá věž

Originální název: The Black Tower

Knižní klub - 2010
ISBN: 978-80-242-2618-7

Knižní klub (2010) 978-80-242-2618-7 352

Francie se na počátku 19. století zmítá v porevolučním období plném nejistot a hrozících otřesů. V této atmosféře strachu a nepokojů se za podivných okolností setkávají doktor Hektor Carpentier a policejní vyšetřovatel Eugene Vidocq, bývalý slavný zločinec a trestanec, později neméně proslulý policista, zakladatel slavné pařížské Sureté, známý svými neortodoxními vyšetřovacími metodami. Díky deníku Carpentierova otce se octnou na stopě případu, který by mohl změnit francouzské dějiny: odhalí totiž existenci vězně drženého po mnoho let v takzvané černé věži, který je s největší pravděpodobností potomkem Ludvíka XVI., tedy zákonným dědicem francouzského trůnu (a měl být proto již dávno mrtvý). Čím více se však potvrzuje jejich domněnka, tím větší nebezpečí hrozí jak objevenému následníkovi, tak jim samotným. Lid stále lační po královské krvi a gilotina je připravená. (Založil/a: lera)

Louis Bayard Louis Bayard
*30.11.1963

Orbi
  29. 5. 2016, 16:36
Skvělý román popisující nemilý osud Ludvíka Karla (Ludvíka XVII.), následovníka francouzského trůnu, který byl vystaven krutému zacházení kvůli svému původu. Toto dílo nejen výborně popisuje historii Francie v období mezi lety 1770-1830 (francouzská revoluce, Napoleon atp.), ale také nás seznamuje s osobou Eugena Francois Vidocqa, který byl jedním ze zakladatelů moderní policie v Evropě.
VELICE DOPORUČUJI ;)