Originální název: Diamantová cesta

Fragment - 2014
ISBN: 978-80-253-2168-3

Fragment (2014) 978-80-253-2168-3 360
Fragment (2007) 978-80-253-0481-5 360

Vydejte se do bájné země Sedmihoří, kterou může před zkázou zachránit vyvolený hrdina - patnáctiletá Sára ze země lidí. Společně s bratrem Ondrou se vydává na odvážnou cestu, při které musí nalézt pět diamantů, představujících lidské ctnosti. Podaří se Sáře překonat vládce Zla? (Založil/a: skjaninka)

Hromino
  28. 1. 2013, 22:23
Pro mě nesnesitelná ostuda v dějinách české literatury. Děj vypreparovaný ze všech možných myslitelných klasických fantasy příběhů, přemrštěná cena, zápletka nulová, hrdinové nesympatičtí, záživnost a nápaditost žádná. Ještě nikdy se mi nestalo, že bych na zdejší databázi ohodnotil nějakou knihu nejhorším hodnocením, ale tady to opravdu nejde jinak. Hodněkrát jsem se přemáhal, abych dokázal přečíst vůbec nějakou stránku celou a při dlouhých večerech u ní neusnul, ale cirka u stopadesáté strany jsem úplně vypustil. Ještě že jsem si knihu půjčil z knihovny, protože jinak bych nejspíš dodnes litoval těch zbytečně vyhozených peněz.
Pomaleji
  25. 10. 2011, 10:48
Vůbec nechápu, kde se bere takové nadšení, okolo této knihy. Já osobně jsem ji protrpěl až na konec jen s velkým přemáháním. Kromě nesmyslného a nepřehledného děje se připravte také na přehršel postav, které se objevují naprosto nahodile, okamžitě se v nich začnete ztrácet a rozhodně vám neutkví v paměti déle, než do konce stránky. Dvě hvězdičky v mém hodnocení jsou za celkem sympatickou hlavní hrdinku a umění autorky překecat Fragment, aby jí TOHLE vydali. Pokud jsou i její ostatní knihy takové, děkuji nechci.