Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Bran Mak Morn

67%
3 6
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Bran Mak Morn Originální název: Bran Mak Morn

Nejnovější vydání:
Laser-books - 2000
ISBN: 80-7193-083-0
Počet stránek: 238
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 14x v přečtených
v knihovně 7x v knihovně
k přečtení 2x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Laser-books (2000) 80-7193-083-0 238

Spisovatele Roberta E. Howarda od mládí fascinoval svět vymřelých ras. Zajímaly ho osudy kmenů a národů, jež putovaly Evropou, zvláště pak tajemstvím zahalená rasa Piktů. Nijak proto nepřekvapuje, že jedním z jeho hrdinů je právě piktský král Bran Mak Morn. Statečný válečník, jenž se snaží sjednotit svůj národ a postavit se proti obrovské římské přesile. Tato kniha poprvé přináší kompletní soubor povídek s tímto hrdinou, včetně nedokončeného fragmentu, a povídek, jež se k tomuto tématu vztahují.
Jako vždy v díle R. E. Howarda se jedná o příběhy velkých bojovníků, kteří odhodlaně přemáhají zlo, a nad vším se vznáší neopakovatelná atmosféra tajemna, již dokáže vykouzlit právě jen tento autor.

Povídky:
- Ztracená rasa (The Lost Race)
- Lidé stínů (Men of Shadows)
- Králové noci (Kings of the Night)
- Pomsta ze země (Worms of the Earth)
- fragment (Untitled)
- Temný muž (The Dark Man)
- Bohové Bal-Sagoth (The Gods of Bal-Sagoth) (Založil/a: Aven)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Solvi
80% 80% 80% 80% 80%
  14. 1. 2016, 19:40
Obsahuje spoiler spoiler Povídková sbírka od mého oblíbeného autora R. E. Howarda překvapila a nakonec příjemně zaujala. Nikdy dříve jsem nečetl tak temně laděnou fantasy, ale atmosféra byla naprosto pohlcující. Bran Mac Morn čistokrevný potomek piktských vládců z časů Atlantidy přežil spolu s degenerovanými soukmenovci s krví předků všechny katastrofy. Blíží se však ta poslední. Úplné vyhubení jejich rasy. Jeden z Keltů je zajat neznámými tvory a dovlečen do jejich útočiště v jeskyni, kde poznává jejich minulost. Za čin, kdy zachránil jejich bojovníka na povrchu je omilostněn. Nebezpečnými jsou pro Pikty keltské kmeny Galů, Sasů a dalších. Britové někdy spojenci jindy protivníci Piktů, se v rozhodující okamžik k Piktům přidají poté, co se do bitvy o přežití zapojí král z dávných časů. Král Kull v této hodině pomáhá svým dávným spojencům proti nejobávanějšímu nepříteli své doby – Římu. Bitva za Hadriánovou zdí v kopcích vřesovišť končí vítězně pro Pikty. V další povídce je náčelník Bran Mac Morn již mrtev a je uctíván jako bůh – černá socha. Piktové přežívají na několika posledních ostrovech. Nyní jsou jejich úhlavními nepřáteli nemilosrdní Seveřané. V boji s nimi se na jejich stranu postaví Gal vyvržený ze svého kmene a společně seveřany porazí.