Vichry Duny

Vichry Duny Originální název: The Winds of Dune

Baronet - 2010
ISBN: 978-80-7384-296

Baronet (2010) 978-80-7384-296 504

Příběh začíná tam, kde Frank Herbert ukončil Spasitele Duny. Jessica, matka císaře Paula Atreida se vrací na pouštní planetu Dunu, aby se zúčastnila se pohřbu svého syna. Po Paulově sebevraždě se stala regentkou nad jeho dětmi duševně chorá a brutální Paulova sestra Alia. Ta se pokouší udržet moc společně s Duncanem. Paulův přítel Bronso of Ix se ale staví do opozice proti rodu Atreidů. Autoři se v tomto pokračování Hrdinů Duny soustřeďují na osudy těchto postav a na rostoucí napětí mezi Jessicou a její dcerou Alií.

vladislaus
  25. 5. 2012, 15:54
Jsem milovníkem série Duna a s lítostí musím dát této knize toto nízké hodnocení. Je to horší než Paul z Duny. U obou těchto knih platí stejná kritika, kterou jsem uvedl u Paula z Duny. Ve Vichrech je příběh ještě horší a stupidnější.
Richie
  7. 12. 2012, 9:06
Po Duně a Spasiteli Duny jsou Vichry Duny zatím nejslabší. Příběh nic moc, nemá to spád, nijak mě to nenadchlo. Vypadá to, že Frank Herbert psal kvalitněji a poutavěji než jeho syn Brian (ve spojení s K. Andersonem). Ale nebudu předbíhat, série Duna má ještě mnoho dílů a já doufám, že mnohé z nich budou stejně dobré jako úvodní Duna.