Popravy slavných

Popravy slavných Originální název: Popravy slavných

Knižní klub - 2002
ISBN: 80-242-0878-4

Knižní klub (2002) 80-242-0878-4 208

Dějiny hrdelních trestů jsou nevyčerpatelnou "učebnicí" nejrůznějších způsobů, jak usmrtit člověka - počínaje velmi krutými metodami až po způsoby takzvaně humánní, k nimž se přikláněly v posledních stoletích společnosti ovlivněné křesťanstvím. V knize najdete téměř sto příběhů slavných lidí, kteří skončili na popravišti. Do rukou kata odevzdali svůj život například francouzská královna Marie Antonietta, pirát Kidd, špionka Mata Hari, česká politička Milada Horáková, královská metresa Jeanne de Barry, šéf sovětské tajné policie Lavrentij Berija, manželkka Jindřich VIII Anna Boleynová či car Mikuláš II. Mezi pozoruhodnými příběhy se špatným koncem nechybí ani osudy teroristy Mcveigha, básníka Garcia Lorcy, slovenského zbojníka Juraje Jínošíka, astronoma Giordana Bruna či buřičského kazatele Jana Husa. (Založil/a: Zdenulka)

hermi211
  13. 8. 2013, 22:59
Vyber osobnosti byl zajimavy, ale u par postav, o kterych jsem cetla neco vic, nez jenom uryvek v teto knizce, jsem videla nepresnosti. Z Kateriny Howardove, aspon z meho pohledu, autor udelal vcelku jineho cloveka... Nebo se napriklad polemizuje, jestli Marie Antoinetta opravdu pronesla znamou vetu, aby lide jedli kolace, kdyz nemaji na chleba, a v knizce je to napsano, jako by to byl dolozeny fakt. Sice jsou to drobnosti, ale cloveka to tukne do nosu.:)