Originální název: Zaklínačka Lota

Motto - 2014
ISBN: 978-80-267-0243-6

Motto (2014) 978-80-267-0243-6 332
Triton (2009) 978-80-7387-293-9 325

„A bude hůř" české fantastiky. Soubor povídek o zaklínačce Lotě mapuje její životní dráhu od početí až k událostem, které předcházejí románu Psí zima. V kulisách pseudostředověku však zaklínači nebojují jen s příšerami, ale především sami se sebou. Cesta Loty a jejích přátel vede skrz veškerou myslitelnou špínu a bolest do míst, kde lidskost je vzácné koření a kde jediným imperativem je přežít. Můžete se zaklínači pít, fetovat, rvát se i usínat pod jednou přikrývkou, ale závidět jim rozhodně nebudete.

Povídky:
- Zmetek z temnot
- Otec rodiny

antoniana
  13. 12. 2014, 14:18
Skvělá kniha, jednu povídku jsem už znala z antologie české fantasy a právě ta mě přivedla k tomu, že jsem se chtěla o Lotě dozvědět více. Rozhodně jsem nebyla zklamaná, jednotlivé povídky jsou poměrně vyvážené a ne ve všech hraje ústřední roli Lota, čtenář se dozví něco více i o Volmarovi nebo Torge. Trošku mě mrzí, že povídky nejsou propojené do celistvého románu. Nezbývá než se vrhnout na pokračování.