Východní filozofie

Východní filozofie Originální název: Introducing eastern philosophy

Portál - 2009
ISBN: 978-80-7367-537-0

Portál (2009) 978-80-7367-537-0 175

Kniha předkládá zábavnou komiksovou formou přehled důležitých myšlenek a konceptů východní filozofie. Zvláště se zabývá myšlenkovými proudy, které se zrodily v Číně a Indii, mají prastaré kořeny a dnes stále víc ovlivňují myšlení a náboženské vnímání západního světa. Brilantním a zároveň humorným způsobem se zde vysvětlují základy různých škol indického hinduismu a buddhismu nebo čínská konfuciánská a taoistická. Seznámíme se tak se základy východní eschatologie, neosobní etiky, s pojmy osvícení a nirvána v kontrastu se západním pojetím individualismu a vědeckého pohledu na svět. Kniha je určena studentům filozofie a religionistiky. (Založil/a: HawkeyeSaw)

Richard Osborne Richard Osborne
*??.??.1952

Borin van Loon Borin van Loon

PandaGirl
  22. 9. 2016, 9:56
Zajímavá a vtipná forma seznámení s východní filozofií, jen si bohužel nejsem tak úplně jistá, jestli mi něco dala. Věřím, že existují i lepší knihy na tohle téma.