Hrobařova dcera

Hrobařova dcera Originální název: Gravedigger's Daughter

BB art - 2009

BB art (2009) 512

Rebecca Schwartová je dcera židovských uprchlíků z nacistického Německa, jejíž otec, učitel matematiky, nenašel v Novém světě práci jinde než na hřbitově. Chudoba, izolovanost a ukřivděnost vyústí po letech v tragédii, která uspíší Rebečin odchod z domova. Nový život ji však neušetří zkoušek ve vztazích s muži s agresivním manželem, tajemným ctitelem, nadaným synem a přinutí ji ještě několikrát změnit identitu, než se symbolicky završí.

Román Hrobařova dcera, inspirovaný osudy autorčiny babičky, je poctou tzv. mlčící generaci, dětem druhé světové války, z nichž mnohé se musely vícekrát znovu narodit, aby překonaly zděděná traumata a uchránily před nimi své potomky. (Založil/a: al-ma)

marcellia
  10. 4. 2016, 20:34
Na to,že je to taková bichule,a já takové čtu málokdy,tak jsem knížku nepustila z ruky,a všude ji tahala s sebou. Krásně napsaný příběh,můžu jen a jen doporučit!
badatel
  22. 7. 2013, 19:29
Tomu říkám dobrá knížka. Pěkně se čte, citlivě napsaný příběh pěkně uprašuje, člověk si u toho fakt odpočine a fandí a hádá, jak to dopadne. A je taková buclatá tahle kniha, akorát do ruky.