Originální název: Psí zima

Motto - 2014
ISBN: 978-80-267-0131-6

Motto (2014) 978-80-267-0131-6 365
Fantom Print (2008) 978-80-7398-016-0 333

Stříbrný meč a ostré bílé zuby?
Zaklínačka Lota a její souputník a milenec Urian svým výběrem partnera doma radost neudělali a zejména zaklínačský cech neváhá dát to rázně najevo. Lota je přinucena odejít ze školy, na její straně zůstává jen věrný přítel Torge, o práci však zaklínačka nouzi nemá. V tuhé zimě se objevily bandy kožoměnců, které táhnou blíž k městům a terorizují obyvatele, o Lotiny služby je zájem a ona tříští lebky a přesekává vazy tak, jak je zvyklá.
Slabost pro upíry však přinese zaklínačce ještě další komplikace. Na scénu přichází vampýrský zabiják Enno a ten je rozhodnut Lotě i jejím milencům dokázat, že stříbrný meč, ani dobrá rodina jednoho neuchrání před zážitky, které nelze nazvat jinak, než extrémní...

antoniana
  13. 1. 2015, 11:17
Psí zima byla skvělá, ocenila jsem, že se jedná o celistvý román. Lota je ve své nejlepší formě a ani vedlejší postavy se nedají zahanbit. Namíchejte zaklínače, upíry, vampíry, kožoměnce, lidi a máte skvělou akční četbu.
bublynka22
  8. 12. 2014, 9:16
Krásný kultivovaný muž a žena, která žije jen rvačkami a miliskováním po hospodách? Vampýr a zaklínačka – lovkyně nestvůr? Touha si nevybírá a Lota s Urianem se jako Julie a Romeo fantaskního světa vyrovnávají s nenávistí svých soukmenovců, intrikami i rozdílnými povahami. http://www.lacultura.cz/2014/11/nastava-psi-zima/
LuKiss
  21. 8. 2016, 18:57
Prostě skvělí. První knížka od paní Neomillnerové a hned trefa do černýho. Upíři, vlkodlaci, zaklínači. Do toho sex, násilí a skvěle sepsanej příběh. Co víc si může člověk přát. Za mě jasná pecka, doporučení pro všechny co uměj číst.
Elaine Lóre
  20. 11. 2015, 7:19
Bohůmžel se nepřenesu přes všechny vulgarismy, které kniha ukrývá... bezesporu může byt Lota fajn holka..jen kdyby každýmu neroztáhla nohy.....
viktorie327
  21. 4. 2016, 7:19
Wow! Super knížka, do které jsem se okamžitě začetetla. Původně jsem ji číst nechtěla, protože je to od české autorky a to já moc nemusím. Český věci. Ale jsem moc rada, že jsem se rozhodla si ji nakonec koupit. Kniha měla dobrý příběh, se kterým jsem se ještě nesetkala, ale zároveň to bylo i romantické...až na ty vulgarismy, ale to mi ani tak nevadilo. Rozhodne stojí za to utratit za tuto knihu peníze a vystavit si ji v knihovně. Obalka je velmi hezky udělaná. Takže v teto knize asi žádnou chybu nenajdu :) Tato kniha mě také naučila, že nezáleží na národnosti spisovatele, ale co napsal a jestli je to dobré, čtivé a hlavně jaký to ma příběh. Určitě zkusím další českou knihu :)
Gebaska
  8. 11. 2015, 0:58
Milé překvapení. Nejdřív jsem myslela, že ,tohle' fakt číst nebudu ....samý vulgarismus a k tomu to vypadalo, jako knížka o promiskuitě :) Pak se rozjelo napětí a už jsem to neodložila :)