Na bledém oři

Poprvé vydáno celosvětově: 1983

Classic - 1994
ISBN: 80-85782-18-9

Classic (1994) 80-85782-18-9 316

Zastřelit Smrt byla chyba - to Zane zjistil téměř okamžitě. Muž, který zabije Inkarnaci Smrti, musí nastoupit na uvolněné místo - a potom se štvát na bledém oři křížem krážem kolem světa a brát život ostatním smrtelníkům. Přestože pravidla tohoto boje se příčí zdravému rozumu, nemá Zane na vybranou. Pochopil, že byl proti své vůli zatažen do strašlivé hry proti Satanovi. Vládce Zla nastražil zákeřnou past na Lunu, ženu, kterou Zane miluje. Proto musí mladík, který již převzal úřad smrti jednat. Ve světě rovnováhy mezi vyspělou vědou, technikou a magií existuje jenom jedna možnost jak porazit Otce Lží. Naděje je to šílená a téměř nemyslitelná - ale Zane jinou šanci nemá!

V úvodním románu Inkarnace Nesmrtelnosti spojuje Piers Anthony úchvatný příběh lásky a věrnosti s mrazivým vyprávěním o smyslu života a smrti. Tato vzrušující kniha utkví v myslích čtenářů po dlouhou dobu. (Založil/a: clotho)

wwwhisk@s
  7. 10. 2013, 19:51
Zajímavé, čtivé, originální a celkem propracované. Docela mě to vtáhlo, i když na konci moje pozornost malinko skomírala. Jinak dobré fantasy a rozhodně si přečtu další díly.
novoten
  18. 7. 2011, 21:28
Poutavé, propletené, promyšlené a svým způsobem nepřekonatelné. Přestože má Anthonyho série kvalitu v každém ze svých (u nás dostupných) pětí dílů, je to právě Na bledém oři, které nám dalo Zanea, Lunu a všechna vtělení v čele s ultracharismatickým záporákem Satanem. Od začátku do konce úžasná fantasy, po jejímž skončení budete chtít víc. A sousloví "tohle všechno je jen začátek" platí na začátek ságy jako ulité.