Nové Mikulášovy patálie: Návrat z prázdnin

Nové Mikulášovy patálie: Návrat z prázdnin Originální název: Histoires inédites du Petit Nicolas

Albatros - 2005
ISBN: 80-00-01711-3

Albatros (2005) 80-00-01711-3 152

Kniha dosud nevydaných příběhů malého Mikuláše, které po letech v otcově pozůstalosti objevila a pro vydání uspořádala autorova dcera Anne Goscinnyová. Nové příběhy dnešní školáky zaujmou stejně jako generaci jejich rodičů, ani Mikuláš nezestárl. Suše líčí školní historky, rodinné oslavy k nejrůznějším příležitostem, podařené trapasy i trable s dospělými. Jean-Jacques Sempé vytvořil k příběhům zcela nové ilustrace, a příběhy tak mohly vyjít v roce 2004, dvacet sedm let po autorově smrti. Nové patálie malého Mikuláše vycházejí v Albatrosu ve třech dílech: Návrat z prázdnin, Slavnostní oběd a Bezvadný vtip. (Založil/a: moncika)

René Goscinny René Goscinny
*14.08.1926 - †05.11.1977

Magyana
  16. 5. 2013, 12:35
Prodavač v obchodě byl sympaťák; nechal mě vyzkoušet spoustu bot a ujišťoval přitom maminku, že jsou všechny velmi kvalitní, ale maminka se nemohla rozhodnout, až jsme nakonec objevili hnědé boty, které se mamince líbily, a zeptala se mě, jak se v nich cítím, a já jsem řekl, že dobře, aby to prodavači nebylo líto, ale ve skutečnosti mě trochu tlačily.

Miluju tenhle humor, možná i proto, že už sama mám děti, a tudíž si veškeré situace dokážu živě představit.
James Bond
  30. 9. 2015, 16:40
Jedná se o humoristický román hlavně pro děti od 9 let. Skončily prázdniny a malý Mikuláš se vrací do školy. Ve škole se setká se svými kamarády, ale i s učiteli. Mikuláš prožije spoustu zajímavých a vtipných příběhů. Například s omluvenkami nebo ve školní jídelně. Také se mi líbilo to, že každá postava má svůj charakter. Každá postava řeší problémy trochu jinak. Nejvíce jsem se zasmál u kapitoly Omluvenky. Kniha se mi líbila a zasmál jsem se u ní, ale vadilo mi, že to jsou spíše jen střípky ze života malého Mikuláše, mám raději souvislé příběhy.