Nové Mikulášovy patálie: Sváteční oběd

Nové Mikulášovy patálie: Sváteční oběd Originální název: Histoires inédites du Petit Nicolas

Albatros - 2013
ISBN: 978-80-00-03323-5

Albatros (2013) 978-80-00-03323-5 144
Albatros (2006) 978-80-00-01712-9 143

Kniha dosud nevydaných příběhů malého Mikuláše, které po letech v otcově pozůstalosti objevila a pro vydání uspořádala autorova dcera Anne Goscinnyová. Nové příběhy dnešní školáky zaujmou stejně jako generaci jejich rodičů, ani Mikuláš nezestárl. Suše líčí školní historky, rodinné oslavy k nejrůznějším příležitostem, podařené trapasy i trable s dospělými. Jean-Jacques Sempé vytvořil k příběhům zcela nové ilustrace, a příběhy tak mohly vyjít v roce 2004, dvacet sedm let po autorově smrti. Nové patálie malého Mikuláše vycházejí v Albatrosu ve třech dílech: Návrat z prázdnin, Slavnostní oběd a Bezvadný vtip. (Založil/a: moncika)

René Goscinny René Goscinny
*14.08.1926 - †05.11.1977

Magyana
  16. 5. 2013, 12:50
Další skvělá kniha s něžným humorem a báječnými obrázky.

"Ráno jsem byl smutný, protože tatínek byl hrozně nemocný: měl rýmu."
Peter.Melon
  14. 6. 2011, 16:31
Malí dareba vrací úder!Knihu mám doma a příběhy jsou jako vždy dobrý.Obdivuji autora René Goscinnyho.Jeho dílo je vynikající.Dcera autora udělala dobře,že tyto povídky posmrtně svého otce zveřejnila.