Nové Mikulášovy patálie: Bezvadný vtip

Nové Mikulášovy patálie: Bezvadný vtip Originální název: Histoires inédites du Petit Nicolas

Albatros - 2013
ISBN: 978-80-00-03304-4

Albatros (2013) 978-80-00-03304-4 160
Albatros (2006) 978-80-00-01713-6 157

Kniha dosud nevydaných příběhů malého Mikuláše, které po letech v otcově pozůstalosti objevila a pro vydání uspořádala autorova dcera Anne Goscinnyová. Nové příběhy dnešní školáky zaujmou stejně jako generaci jejich rodičů, ani Mikuláš nezestárl. Suše líčí školní historky, rodinné oslavy k nejrůznějším příležitostem, podařené trapasy i trable s dospělými. Jean-Jacques Sempé vytvořil k příběhům zcela nové ilustrace, a příběhy tak mohly vyjít v roce 2004, dvacet sedm let po autorově smrti. Nové patálie malého Mikuláše vycházejí v Albatrosu ve třech dílech: Návrat z prázdnin, Slavnostní oběd a Bezvadný vtip. (Založil/a: moncika)

René Goscinny René Goscinny
*14.08.1926 - †05.11.1977

Magyana
  16. 5. 2013, 12:46
Protože jsem tenhle týden nenatropil moc hloupostí, dal mi tatínek hrst franků a řekl mi: "Jdi do hračkářství a kup si tam, co se ti bude líbit." Tak jsem šel a koupil jsem si trubku.
Byla to bezvadná trubka, a když se do ní zafoukalo, dělala senzační rámus. Cestou domů jsem si říkal, jaká s ní bude prima zábava a tatínek že bude mít radost.

Vidím to v živých barvách a něco mi to připomíná. Moje kluci v hračkářství taky nejvíc obdivovali bubínky, trubky, rachotivá auta, pískající lokomotivy a podobně.
Donedávna byly jejich oblíbenou hračkou dvě poklice... (nemít neustále po ruce ibalgin, asi se jejich puberty nedožiju)