Originální název: Devadesátka pokračuje

Olympia - 2005
ISBN: 80-7033-888-1

Olympia (2005) 80-7033-888-1 188
Olympia (1969)

Kniha volně navazuje na knížku Pod junáckou vlajkou. Jaroslav Foglar v ní vypraví o dalších osudech skautského oddí1u Devadesátka a jejího nového člena Mirka Trojana, který se již zcela vymanil z vlivu Ondry a navíc na svou stranu získal dalšího člena bývalé party, Josku. Devadesátka však prožívá krizi, mezi chlapci je mnoho rozporů, ale díky vedoucímu Tapinovi a jeho dlouhodobé hře o Alvarezovi, kterou chlapcům připravil, jsou postupně překonány všechny problémy a Devadesátka je nakonec opět svorná, sehraná a plná přátelství.

Nantong
  17. 2. 2013, 20:59
U Foglarových knih nemůžu snad napsat ani nic jiného, než že to bylo perfektní čtení, s příběhem, který byl prostě to pravé pro mě, když jsem jej četla na základní škole.
Vikyna
  19. 9. 2011, 18:07
Společně s Pod junáckou vlajkou a Rychlými šípy se drží na špici mezi Foglarovkami. To nejlepší z Jaroslava Foglara je shrnuto právě v těchto knihách.
Rinae
  1. 8. 2016, 10:30
Vedle Chaty v Jezerní kotlině a Rychlých šípů asi moje nejoblíbenější foglarovka. Zachycení obrovských úzkostí, vlivu nevhodných lidí, narušení přátelství někým třetím a pokažení věcí, jež jsme důvěrně znali a měli rádi... Ke knížce jsem se vrátila po letech a pořád mne čtení velmi těšilo.
olla
  31. 8. 2014, 21:26
Všechny foglarovky mám ráda a jako malá jsem je sháněla pokoutně - nesměly vycházet. V Devadesátce se mi líbil příběh Alvareze, dokonce jsem si nejdřív myslela, že je to postava skutečná, takový protipól H. Cortéze
čarodějka999
  14. 3. 2012, 20:52
Jak píše Vikyna, spolu z hochy od Bobří řeky, a Rychlýma šípama patří mezi nejlepší Foglarovky. I když je pravdou že od p.Foglara až na nepatrné výjimky mě zaujaly všechny knížky...
L_O_U_S
  1. 7. 2015, 15:29
I já jsem byl napnutý až k prasknutí, jestli Rodrigo chytí klíč. Jaroslav Foglar dokázal v téměř každé knize přijít s něčím, co čtenáře dokázalo inspirovat k různým činnostem. Tentokrát to byl příběh Alvareze na kartičkách, které jsem si chtěl taky vytvořit, ale vše ztroskotalo na mém nedostatku vůle dotáhnout to až do konce.
Ryan
  5. 5. 2014, 13:21
Ač ani pokračování Devadesátky není žádná sláva, pořád je to o něco lepší, než první díl - alespoň se v něm něco málo děje.
Gedžitka94
  27. 10. 2013, 11:49
Líbilo se mi to více než první díl Pod junáckou vlajkou. Nemohla jsem se odtrhnout.Je zajímavé nahlédnout do oddílu, ve kterém není vše tak růžové, jak se v první knize zdálo. Navíc si mě ještě více získal hlavní hrdina Mirek Trojan a jeho vývoj.