Nakažení

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Fantom Print - 2007
ISBN: 978-80-7398-000-9

Fantom Print (2007) 978-80-7398-000-9 304

Válka čarodějů začíná... Zvítězí-li ve volbách do Velké rady opět Ignácius, půjde o život nejen čarodějce Moiře, ale i jejím nejbližším přátelům. Ignácius ve své touze po moci a bohatství se neštítí použít jakýchkoli prostředků. A nepohodlné svědky je nejjistější umlčet...
Zkáza je, zdá se, neodvratná a zničujícím způsobem zasáhne cech čarodějů i celé království. Přežijí jen ti nejsilnější...
Po sérii povídek o čarodějích Moire a Desmondovi přichází Petra Neomillnerová s prvním, opět značně temným románem Nakažení, který je zároveň úvodní částí trilogie Písně čarodějky.

Jacinda
  4. 6. 2016, 20:34
Obsahuje spoiler spoiler "...Po sérii povídek o čarodějích Moire a Desmondovi přichází Petra Neomillnerová s prvním, opět značně...." ehm kdo je Desmond? Nakažení je mým prvním setkáním s paní Neomillnerovou. Očekávala jsem příběh dvou čarodějů. Místo toho je zde alfa samice, resp. abych použila výrazivo paní spisovatelky - alfa fena Moire, které chce každý roztáhnout nohy na potkání a slovo děvka zde v knize získává nový rozměr. Všechny mužské postavy jsou až na Rabeho posedlí hlavní hrdinkou, žijí spolu na hromádce a obskakují "jeden otvor" v řadě ne nepodobné frontě na banány. Do toho máme hrdinku "Lištičku" (to oslovení mě drásalo po celou dobu četby) v pozici silné, autoritativní, samostatné a emancipované bojovnice, která opět, jak jinak, přes své nymfomancké sklony, truchlí pro smrt kde jaké lůzy a každého dítěte, které potká. Díky tomu se dostala na seznam mých nejvíc NEoblíbených hlavních postav a to těsně za Shinjim Ikarim a Akane Tsunemori. A ted k tomu Desmondovi. Tato postava se mi jevila jako hlavní, ale ve skutečnosti byl jen jakýmsi Moařiným nabíječem, podpantoflákem a zahřívačem postele. Kde ona léčila (nesmyslně) až do konce svých sil, on přispěchal s šálkem mléka, který se v dalším odstavci proměnil ve smetanu a v další větě znovu v mléko. Pro mě to byla nejslabší a zcela zbytečná postava. Celkově se postavy i přes svůj úctyhodný věk chovají jako nerozumné děti a jejich počínání je často debilní jen, aby sedělo v ději. Kniha pro mě měla příjemnou atmosféru starých RPG her, což jsem ocenila a což mě udrželo u čtení. Naopak velký problémn (a nejen já) jsem měla se způsobem, jakým je kniha napsaná. Divný slovosled, nepřehledné dialogy, šílené výrazy "fena", "morda", "mřít", "kaše vzpomínek mi voní pod nosem..." prokládané šílenými nadávkami "rybí kunda" "psí kunda" (neměla by to být fení kunda?) atd. A navrch ještě polovina rozhovorů mezi čaroději o sexu. Nejsem puritán, ale ani mě to nebaví číst furt dokola. Dobrého pomálu, jak by řekl můj ex. Pokračování už číst asi ani nebudu.
NikDisk
  20. 1. 2016, 9:54
Také má první kniha od této spisovatelky a veliká spokojenost. Děj knihy mě naprosto pohltil, říkala jsem si, že hrdinka má pořádnou kuráž. Takže moje již třetí hrdinka :D (Xena, Rudá Sonja a nyní Moira) :D
Kateřina88
  17. 4. 2015, 7:43
Tohle bylo moje první setkání s Petrou Neomillnerovou, knížka se mi líbila a dialogy zaujaly. Konečně hrdinka, která je dospělá a na ženskou poměrně tvrdá. Mučení ji nezlomí, nebojí se ušpinit si ruce krví, s kdejakým chlapem vleze dobrovolně do postele a nikdo se nad tím nepozastavuje. Až tedy na na jednu výjimku. Stále hledám nějakou dobrou fantasy s temnou středověkou atmosférou a tohle byla celkem pohodová četba.