Bigamista

Bigamista Originální název: The Bigamist

XYZ - 2009
ISBN: 978807388257

XYZ (2009) 978807388257 297

Autentické vyprávění ženy, jejíž muž ji léta klamal. Bigamista, žijící dvojí život, snad milující obě rodiny, avšak neschopný jednu z nich opustit. V okamžiku, kdy vše prasklo, ještě se snaží "zachránit si čest" a tvrdí, že jde o komplot CIA, od které v té době odchází. Snaží se svou ženu přesvědčit, že "druhé manželství" bylo jen krycím manévrem, patřícím k jeho práci. Uvěřila, opět a znovu, věřila i během soudního procesu, proto zklamání, které ji na konci čekalo, bylo tak nesnesitelné. Kniha, kterou sepsala je výpovědí ženy, jež chce napříště žít v pravdě a jež takto očistila své jméno i duši. Už nechce být hlupačkou, už nechce, aby okolí na ni pohlíželo s laskavým soucitem. (Založil/a: Debbi)

Karlicka
  13. 10. 2014, 9:16
Smutný příběh jedné ženy trvající 6 let, který končí vlastně šťastně. Je obdivuhodné, že se Mary s takovou životní zkušeností a lekcí dokázala vypořádat. Chce to hodně odvahy napsat o tom knihu, nicméně pro ni to určitě byla jakási součást toho, jak zase získat samu sebe, svůj život, jak se s tím vyrovnat.
Musím ještě podotknout, že se mi líbilo, jakým jazykem a formou je dílo sepsané. Připadalo mi, jako by mi to vyprávěla osobně, jako bych ji spíš poslouchala než si to četla. Takže klobouk dolů.
I když jsem nesčetněkrát kroutila hlavou nad tím, jak je vůbec možné, že se nechala takto obelstít, ani na okamžik mě nenapadlo, že by byla hloupá nebo nějakým způsobem méněcenná. Soucítím a přeju jí, aby ji "dnes potkalo něco krásného". :-)