Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Bigamista

80%
4 7
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Bigamista Originální název: The Bigamist

Nejnovější vydání:
XYZ - 2009
ISBN: 978807388257
Počet stránek: 297
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 3x v oblíbených
v přečtených 12x v přečtených
v knihovně 3x v knihovně
k přečtení 3x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
XYZ (2009) 978807388257 297

Autentické vyprávění ženy, jejíž muž ji léta klamal. Bigamista, žijící dvojí život, snad milující obě rodiny, avšak neschopný jednu z nich opustit. V okamžiku, kdy vše prasklo, ještě se snaží "zachránit si čest" a tvrdí, že jde o komplot CIA, od které v té době odchází. Snaží se svou ženu přesvědčit, že "druhé manželství" bylo jen krycím manévrem, patřícím k jeho práci. Uvěřila, opět a znovu, věřila i během soudního procesu, proto zklamání, které ji na konci čekalo, bylo tak nesnesitelné. Kniha, kterou sepsala je výpovědí ženy, jež chce napříště žít v pravdě a jež takto očistila své jméno i duši. Už nechce být hlupačkou, už nechce, aby okolí na ni pohlíželo s laskavým soucitem. (Založil/a: Debbi)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Karlicka
80% 80% 80% 80% 80%
  13. 10. 2014, 9:16
Smutný příběh jedné ženy trvající 6 let, který končí vlastně šťastně. Je obdivuhodné, že se Mary s takovou životní zkušeností a lekcí dokázala vypořádat. Chce to hodně odvahy napsat o tom knihu, nicméně pro ni to určitě byla jakási součást toho, jak zase získat samu sebe, svůj život, jak se s tím vyrovnat.
Musím ještě podotknout, že se mi líbilo, jakým jazykem a formou je dílo sepsané. Připadalo mi, jako by mi to vyprávěla osobně, jako bych ji spíš poslouchala než si to četla. Takže klobouk dolů.
I když jsem nesčetněkrát kroutila hlavou nad tím, jak je vůbec možné, že se nechala takto obelstít, ani na okamžik mě nenapadlo, že by byla hloupá nebo nějakým způsobem méněcenná. Soucítím a přeju jí, aby ji "dnes potkalo něco krásného". :-)