Krásné zlo

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Knižní klub - 2010
ISBN: 978-80-242-2697-2

Knižní klub (2010) 978-80-242-2697-2 297

Katherine je sedmnáct let, chodí na střední školu v Sydney a usilovně se snaží nevyčnívat. Nikoho nesmí ani napadnout, že si kdysi říkala Katie, měla spousty kamarádek, skvělého kluka a mladší sestru Rachel, nadanou klavíristku. Jenže ta je mrtvá – znásilnili ji a zavraždili. Katherine se zdá, že zapomenout na tuhle noční můru se jí snad nikdy nepodaří. Jenže pak se objeví Alice – krásná, bohatá, sebevědomá, sršící životem. A Katherine si vybere za kamarádku. Půjčují si šaty, svěřují nejtajnější myšlenky, stanou se nerozlučnými. Dokud se pod slupkou báječné přítelkyně nezačne objevovat jiná Alice, zlá, krutá a nevypočitatelná. Za jejím zájmem o Katherine je něco víc, a souvisí to se zavražděnou Rachel. Některá přátelství mohou být smrtelná… (Založil/a: Debbi)

Rebecca James Rebecca James
*1970

chrispe
  13. 11. 2012, 11:47
Tuto knížku jsem vyhrála v soutěži a po přečtení jsem ji darovala knihovně. Věděla jsem totiž, že si ji už nikdy nebudu chtít přečíst. Příběh má svou silnou "scénu" a to je samozřejmě ta, která vysvětluje. Musím se přiznat, že jsem to nedala na jeden zátah a musela si ji dávkovat. Ale celkově jsem měla pocit zklamání a zvlášť konec mi přišel hodně přitažený za vlasy.
MolkoZuzka
  26. 9. 2013, 11:01
Velmi dobrá knížka, která mě moc bavila. Velmi zajímavý děj a Alice, kterou paní v knihovně nazvala jednoduše šáhlou.. :)
Nikolka001
  18. 10. 2016, 22:04
Velmi překvapivé rozuzlení. Charakterově zajímavé postavy. Jsem velmi překvapena. Velmi doporučuji. :-)
Laděnka Šušu
  1. 2. 2014, 0:49
Perfektní kniha, napětí, láska i zrada, ne takový konec, jaký bychom si přáli, ale kdo si chce přečíst romantický slaďák, přece nešáhne po knize s tímto přebalem ? :-))
Kniha vypráví o lidech, kam až jsou schopni zajít.., o vzájemné propletenosti lidských osudů, které jsou ne vždy šťastné.
Beornottobe
  14. 11. 2010, 15:40
Tahle knížka se mi moc hezky četla. Líbilo se mi, jak se tam přecházelo z minulosti do přítomnosti a že tam byly vlastně 3 příběhy jdoucí vedle sebe, které spolu souvisí. Kniha mě rychle vtáhla do děje a nutila mě číst stále dál a dál.
fifakovaterka
  28. 9. 2015, 23:21
První polovina knihy mě moc nezaujala. Nemohla jsem se vůbec začíst a dostat se do příběhu, ale od kapitoly, kde je napsáno, jak vlastně Rachel zemřela už to začalo být zajímavé. Bylo to napínavé a nečekané.
karkulík
  29. 1. 2014, 13:49
Silný příběh. Zhltla jsem to během jednoho dne. Líbilo se mi, jak autorka skákala ze současnosti do minulosti a do ještě větší minulosti. bylo mi líto Micka. Moc dobrá knížka, která určitě stojí za přečtení. :)
pli
  17. 7. 2015, 0:11
Znala jsem taky takovou Alici.... Knihu určitě doporučuji! Příběh o hledání nového života, kdy tě ale minulost stejně dostihne.
thereskaaaaa
  21. 8. 2012, 1:02
Jednoduše wow... Velmi silný příběh, přečetla jsem jej během dvou dnů. Skvěle napsané, autorka má můj obdiv!
cixa
  26. 8. 2010, 15:36
Velmi čtivá kniha... i když je to příběh o lásce, tak to není žádný slaďák...spíše drama. Stojí za přečtení, rozhodně!........................................