Originální název: Sladká jak krev

Brokilon - 2011
ISBN: 978-80-7456-006-4

Brokilon (2011) 978-80-7456-006-4 244
Triton (2007) 978-80-7387-066-9 234

První kniha série Tina Salo. Knihy následují v tomto pořadí: Sladká jak krev, Doušek věčnosti a Past na medvěda.

Praha je v novém románu Petry Neomillnerové přívětivé město, pro „našince" určitě, a upírka Tina Salo to oceňuje. Když je na ulicích začnou povalovat vykrvené mrtvoly bezdomovců, je třeba udělat pořádek ve vlastních řadách, aby mohl poklidný upíří život v matce měst pokračovat.

Tatsume
  23. 11. 2011, 11:29
Kniha zpracovává velice zajímavý námět, a to realistickým, chvílemi až syrovým způsobem. Na můj vkus bohužel až moc syrovým. Celkově na mě působí dojmem "akce za každou cenu" a uspěchaně.
maratach
  27. 10. 2011, 13:38
Po povídkové sbírce Vlastní krev autorka představuje svůj románový počin opět žánru fantasy.
Praha je příjemným místem pro celkem početnou skupinu upírů, kteří dodržují tradiční životní styl. Hlavní hrdinka je ovšem trochu zvláštní i na upíra - kupříkladu jí nevadí denní světlo a slunce. Ne všichni jsou ovšem věrni upířím zásadám. Někdo začal zabíjet ve velkém a to pro komunitu nevypadá dobře. Pro případ kritické situace mají upíři pojištěnou i policii a v jejích řadách svého bližního. Ve městě přesto hrozí vypuknout válka mezi umírněnými upíry a těmi druhými. A upírka Tina stojí v předních řadách nevyhnutelného konfliktu.