Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Kouzelný svět Harryho Pottera

65%
3 59
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Kouzelný svět Harryho Pottera
Autor:
Originální název: Magical Worlds of Harry Potter

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Albatros - 2006
ISBN: 80-00-01868-3
Počet stránek: 176
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 5x v oblíbených
v přečtených 126x v přečtených
v knihovně 66x v knihovně
k přečtení 14x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 3x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Albatros (2006) 80-00-01868-3 176
Albatros (2002)

Lexikon mýtů, legend a neuvěřitelných faktů.

Co jste si možná nedali do souvislostí, ale mohlo vás to napadnout: například význam jmen některých hrdinů, původ a výskyt nejrůznějších fantastických zvířat v Harryho příbězích, podobnost některých jeho dobrodružství s jinými legendami a mýty.

Baví vás pátrat po dalších tajemstvích? Pak neváhejte a zalistujte v tomto lexikonu mýtů, legend a neuvěřitelných faktů. Poučíte se, pobavíte a možná naleznete inspiraci i k vlastním odhalením, která třeba autorovi tohoto kratochvilného slovníku unikla.

Chcete-li se dovědět, proč alchymisté doopravdy hledali Kámen mudrců, zda zaklínadlo „Avada Kedavra“ je skutečnou kletbou či zda baziliškové jsou jen velcí hadi, sáhněte po lexikonu Kouzelný svět Harryho Pottera. Dozvíte se též, jak chytit jednorožce, odkud pocházejí všechna ta zvláštní jména ze světa kouzelníků, proč se kentaurové vyhýbají lidem, zda čarodějnice odjakživa létají na košťatech a mnoho dalšího. (Založil/a: dendy.dendy)

(více)  
David Colbert David Colbert
*1963

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Gustik5
60% 60% 60% 60% 60%
  4. 4. 2013, 22:31
Některá fakta jsou zajímavá, nicméně každý s trochou zájmu je schopen si to dohledat. Každopádně bych to nepřičítal nějakému parazitování. Jde o snahu poodhalit pár tajemství a zodpovědět některé z otázek. Ano, v zásadě je to kniha zbytečná, ale autor uvádí mnoho zajímavostí, z nichž jsem spoustu neznal a jeho pohled na svět HP je zkrátka tak hloubavý, že každému nimralovi, jenž hledá jehlu v kupce sena, ač neví, kde se nachází seno, poskytne kniha dost, nebo ne?
Ivet
60% 60% 60% 60% 60%
  16. 7. 2013, 11:59
I přes několik důmyslných odkazů a zajímavostí, které by čtenáře běžně nenapadly, je kniha jen souhrnem bájí a pravděpodobných souvislostí. Kdyby byla kniha autorizována J.K. Rowlingovou, hned bych se na ni dívala jinak. Takto mi to pořád připadá jako vykrádání světa, který autorka stvořila, a jako shrnutí všemožných spojitostí, které mohly, ale také nemusely autorku napadnout. Těžko jí může někdo vidět do hlavy a s jistotou vědět, jak to vlastně myslela.
Podle mého názoru by autor udělal lépe, kdyby s vydáním počkal až po ukončení HP série. Spousta odkazů a narážek z jeho knihy jsou po vydání zbylých dílů mylné a neplatné.
Eumenida
80% 80% 80% 80% 80%
  19. 2. 2011, 16:06
Mnozí zazlívají autoru, že parazituje na díle J.K.Rowlingové. Podle mě je to ale pěkné shrnutí a slušný přehled různých odkazů, které byly uvedeny v knize... Kniha, která by neměla chybět v knihovnách příznivců Potterovské ságy!
Cucin
  29. 2. 2016, 11:47
Knížka je abecedně poskládaná a je to příjemný doplněk pro fandy HP, kteří se ještě nenabažili kolem Harryho úplně všeho.