Vlastní krev

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Triton - 2006
ISBN: 80-7254-796-8

Triton (2006) 80-7254-796-8 424

Snad největší popularitu si Petra Neomillnerová získala díky dvojici čarodějů Moire a Desmond. Jejich hádky a následné usmiřování, to, jak bok po boku čelí různým nebezpečím... dobře to znáte, a pokud chcete mít všechny jejich příběhy v jednom svazku, pak vás čekají právě zde, počínaje povídkou Hněv řeky a konče dosud nepublikovanou U každého dubu. Jako bonus autorka přidala několik příběhů s jinými hrdiny, jež však kvalitou nijak nezaostávají za svými sousedy, ať už jde o Žlutookou, jednu z jejích nejstarších prací, kterou jste možná četli v původní verzi na jejím webu, nebo třeba o téměř detektivku nazvanou Cesta k pravdě. V české fantasy se konečně objevuje to, co jí dlouho chybělo: drsný realismus, psychologicky uvěřitelní hrdinové, vybroušené dialogy. Autorčin styl ocení všichni, kteří se už nabažili jednoduchých akčních nářezů a cest „tam a zase zpátky".

Povídky:
- Havranice
- Stín divokého

Gereth
  24. 12. 2012, 12:06
Z nedostatku jiných knih jsem okusil něco dalšího z našich luhů a hájů. Knížečka je to tenká, ale prokousat se hlavně těmi počátečními povídkami o opěvované dvojici Moire&Desmond se ukázalo dosti namáhavým. Často jsou totiž absolutně o ničem. Nulové zvraty, jako kdybyste sledovali dokument. Čarodějům je x stovek let, ale všichni do jednoho se chovají jako zastydlí puberťáci. A nejhorší na tom je, že se autorka neustále opakuje. Stejné situace, stejný vzorec chování postav, stejné přisprostlé vtípky. Brzy i ty části o sexu začnete prozívávat. Musím ale říct, že v druhé půlce knihy, kdy se konečně zbavíte naší zamilované dvojice, jde kvalita prudce vzhůru. Některé neduhy sice zůstávají, ale povídky už dokážou u sebe podržet a občas i překvapit.// Hněv řeky: 10% // Čas, kdy klasy dozrají: 15% // Vlastní krev: 45% // Lístek cesmíny: 20% // U každého dubu: 20% // Žlutooká: 45% // Cesta k pravdě: 75% // Havranice: 70% // Stín divokého 70% // Celkově: 45%