Originální název: Flight from the Dark

Mytago - 2011
ISBN: 978-80-260-0012-9

Mytago (2011) 978-80-260-0012-9 378
AG kult (1992) 80-85390-06-X 204

První kniha ze série Lone Wolf.

Jsi Lone Wolf.
Klášter, ve kterém jsi se učil dovednostem rytířů řádu Kai, je zničen drtivým útokem Temných pánů. Ty jediný jsi přežil a přísaháš pomstu nepříteli. Nejdříve však musíš do hlavního města země - Holmgardu - varovat krále. Neúnavní sluhové Temných pánů tě pronásledují křížem krážem celou zemí a každé otočení stránky znamená novou výzvu k boji. Pečlivě si zvol schopnosti i zbraně, které Ti mohou pomoci obstát v boji i všech číhajících nebezpečí. (Založil/a: clotho)

Ann-K.
  11. 8. 2012, 15:31
Tahle knížka mě doopravdy vtáhla do děje. Příběh sice není kdovíjak duchaplný, ale mě to bavilo. Prostě taková malá knižní závislost. Být v úplně jiném světě je fajn.(ale musím se z něho v čas dostat)
nečik
  23. 8. 2011, 18:54
Nostalgie a nostalgie. Hru na hrdiny v knižní podobě jsem poprvé četl v 15 letech. S odstupem času musím přiznat, že děj je sice plitký a velice průhledný, ale na ty večery s tuškou v ruce, kusem papíru a otevřenou knihu prostě nemohu zapomenout :-) Je to neobjektivní hodnocení, ale 5 hvězdiček z nostalgie musím dát.
Gigant
  22. 3. 2015, 19:14
Obsahuje spoiler spoiler
Úvodní díl celé série považuji za slabší, a to z několika důvodů. Kniha obsahuje poměrně fádní, velmi lineární průběh, kdy se lze pomocí pasivního postupu dostat na konec děje skutečně rychle a bez problémů (zejména oproti následujícím dílům). Již známým problémem je v tomto díle nevyrovnanost Kai schopností. Kladně hodnotím skvělé vybavení z počátku příběhu (helma a vesta přidávající KB), možnost navštívit Hřbitov předků a prvotní setkání s Benedonem.

3* - 60/100
Adam Walder
  3. 11. 2012, 22:57
Tato kniha byla hit mého mládí. Kamarád mi půjčil tenhle první díl, naprosto mě nadchl jako fantasy, ke kterému není třeba dalších lidí, dá se hrát kdykoli a kdekoli. Příběh je velice decentní, souboje napínavé a zábava luxusní! V sérii Lone Wolf je co si pamatuju více dílů, na každý další jsem se těšil a sága nikdy nepřestala bavit. Kdo má rád tento typ interaktivního čtení, doporučuju, je to klenot!
Methat
  10. 6. 2015, 10:27
Prvý gamebook, čo som kedy čítal. Prvý diel je malá útla knižôčka, ktorá začína obriu sériu Osamelého Vlka, ktorého môžete sami viesť na jeho ceste za pomstou. Kniha ma trochu sklamala (preto aj také relatívne "nízke" hodnotenie), pretože som ju prečítal skoro za jeden deň (s prestávkou za 2). Ak ste starí RPG harcovníci a prešli ste zopár starých RPG typu Baldur´s Gate, Planescape Torment, Fallout, prečítanie tejto knihy do zdarného konca vám nebude robiť najmenší problém. Kniha veľmi rýchlo plynie a naozaj som sa čudoval, ako sa autorovi podarilo zapísať toľko ciest do tak útlej knihy.

K obsahovej stránke - na prvých stranách nájdete krásnu mapu a inventár, kde si môžete zapisovať predmety, ktoré máte práve u seba (zapisovanie som riešil do mobilu, takže mi to prišlo ako také futuristické fantasy dobrodružstvo). Na ďalších pár stranách si vyberiete disciplíny (prišlo mi dosť jednoduché, že už od začiatku máte až 5 disciplín z 10tich), ktoré si myslíte, že budete najviac potrebovať (ja som si vybral Lov, 6. zmysl, Léčitelství, Boj se zbraní a útok duševní silou) a následne si musíte náhodne vybrať zbraň (bojová húl to istila). Rýchle pravidlá, ako knihu hrať, sú popísané veľmi dobre a následné súboje s nepriateľmi sa odohrávali veľmi rýchlo aj vďaka tabuľke náhodných čísel. Zomrel som asi 4-5x, ničmenej som mal uloženú pozíciu v mieste, kde to bolo bezpečné (uložená pozícia = lístoček na MHD), takže som mohol pohotovo zmeniť smer jazdy. S knihou som spokojný, len mi prišla krátka a jednoduchá. Ďalšie diely kupovať asi nebudem, možno ich kúpim ako odreagovanie pred hlavným jedlom (a tým je teraz pre mňa Malazská Kniha Padlých)...

Najviac sa mi na knihe nepáčili dialógy a emócie postáv, ktoré neboli presvedčivé a pôsobili dosť strojovo. V rýchlosti, akou knihu prejdete, sa ani nestihnete stotožniť s hlavným hrdinom a nie to ešte s vedľajšími postavami, ktoré tu ani žiadne nie sú (sakra, tá princezna bola kočka, škoda, že tu nebola možnosť: "vziať princeznú za ruku a bežať s ňou preč, otoč na 551")... 70%!
Elisa-Beta
  27. 9. 2012, 16:12
u téhle knížky se mi nejvíce líbilo to, že mě vtáhla do děje tak moc, že jsem nemohla přestat.
Čely jsme ji společně s Ann-K. a málem jsme nestihly večeři :D(a to jsme začali hned po obědě :D)
SADS
  9. 10. 2016, 9:33
Moje první Gamebooky. V době kdy nebyl počítačový herní průmysl tak na výši to byla Jízda. V dnešní době už asi neosloví, ale i dějově velice dobré a čtivé.
chroust123
  3. 11. 2012, 19:35
Když jsem se dostal k novému vydání, tak jsem zavzpomínal a zkusil to. Když jsem si přečetl, že s jakýmikoli statistikami postavy je možno knihu dohrát tak jsem se zasmál a udělal si ji podle sebe (vyrovnanou). Jednotlivé schopnosti, které na začátku můžete mít jsou dost nevyrovnané a můžou vám to dost ulehčit. Na první pokus jsem se dostal do půlky, moc mě to nebavilo, a tak když jsem v nevyhnutelném souboji umřel, s průměrem na desetistěnce tak 2, tak jsem si ho dal znova dohrál to a vrátil majiteli.
mrkvič
  15. 9. 2014, 11:10
První díl, první setkání a první nadšení systémem knihy a hraní. Tohle okouzlení se nedá zapomenout.