Bratrstvo turínského plátna

Originální název: La hermandad de la Sábana Santa

Mladá fronta - 2006
ISBN: 80-204-1255-7

Mladá fronta (2006) 80-204-1255-7 422

Temné tajemství, záhada plátna, do něhož bylo kdysi zavinuto tělo Ježíše Nazaretského, se zrodila v Palestině a prochází Byzantskou říší, středověkými templářskými hrady v Palestině, Francii a Portugalsku, aby se v současnosti stala předmětem krvavého sporu mezi tajnou křesťanskou sektou z turecké Edessy a ještě utajenějšími pokračovateli a dědici více... templářských tradic. Autorka nás s úžasnou schopností vykreslit nejen prostředí, ale i charaktery postav provede prakticky po celém světě, celými moderními dějinami. Příběh vyvrcholí v turínských katakombách, kde se nenávratně (a naprosto nečekaně) uzavřou osudy několika hlavních hrdinů. Fascinující thriller, který se stal bestsellerem již v celé Evropě a právě si podmaňuje Ameriku. (Založil/a: clotho)

Julia Navarro Julia Navarro
*??.??.1953

Pend
  1. 8. 2012, 18:30
Další z řady thrillerů s náboženskou tématikou ve stylu Šifry mistra Leonarda. A opět: je to dobře napsané, má to napínavý děj, nějaký ten překvapivý zvrat a čte se to jedním dechem.
Laponka
  21. 1. 2011, 14:27
Kniha ce četla skoro sama. Děj je napínavý, střídání přítomnosti s minulostí udržuje čtenáře v napětí co bude dál. Kniha se mi líbila a určitě si jí v budoucnu přečtu znovu.
clotho
  6. 9. 2010, 14:14
Tento bestseller mě tedy moc nezaujal. Knížka se sice četla celkem dobře, ale děj nebyl nijaký zázrak. V historických částech jsem se dost ztrácela, policisté byli natvrdlí a konec mému dojmu příliš nepřidal... Nic pro mě.